Nájsť domov opusteným zvieratám pomôže charitatívna akcia. Do Bratislavy pricestujú z deviatich útulkov

Po vianociach konèia zvieratá v útulkoch
ilustračné SITA

Počas tohtoročnej charitatívnej akcie Nájdite sa so zvieratkom z útulku udelia dve ceny Animal Hero Slovakia.

Nájsť domov opusteným zvieratám z celého Slovenska pomôže charitatívna akcia Nájdite sa so zvieratkom z útulku. Ako informovala hovorkyňa zvieracieho ombudsmana Dana Freyerová, na 24. ročník charitatívneho podujatia v sobotu 18. mája do Bratislavy pricestujú opustené zvieratá z 9 útulkov. Zástupcovia útulkov predstavia ich príbehy a záujemcom o adopciu poradia a pomôžu s výberom vhodného zvieraťa.

Podujatie je jedinečné svojou jednoduchou myšlienkou preniesť opustené zvieratá z virtuálneho sveta sociálnych sietí do reálneho sveta, aby mali väčšiu šancu na nový domov. Vďaka jeho existencii sa podarilo útulkom a združeniam nájsť domov stovkám opustených zvierat,“ uviedla Freyerová. Akciu, ktorú pravidelne organizuje Aliancia združení na ochranu zvierat a združenie Zvierací ombudsman sa uskutoční na zadnom nádvorí obchodného centra Aupark od 10.00 do 16.00 hod. Záštitu nad podujatím prevzal primátor Hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo.

Súčasťou podujatia bude odovzdanie ceny Animal Hero Slovakia

Cena Animal Hero Slovakia sa udeľuje jednotlivcom alebo kolektívu, ktorí sa v priebehu roka zaslúžili o šírenie pozitívneho príkladu v oblasti ochrany zvierat. „Je morálnym uznaním pre tých, ktorí sa na Slovensku pravidelne stretávajú s týraním zvierat a riešia jeho následky. Zvieracia ombudsmanka Zuzana Stanová v tomto roku odovzdá dve ceny. Prvou ocenenou bude pani Lenka, ktorá aj napriek svojej ťažkej sociálnej a rodinnej situácii zachránila, vykúpila a vyliečila týranú kobylu. Druhú cenu dostane školáčka Katka za záchranu vyhodených mačiat,“ dodala Freyerová v tlačovej správe. V rámci sprievodného programu adopčného podujatia vystúpia hudobníci Dominika Mirgová, Matěj Vávra, Tomy Kotty, Veronika Strapková, Martin Kráľ a Kristina Tran.

Cieľom zvieracieho ombudsmana, ktorý vznikol pod Alianciou združení na ochranu zvierat, je zlepšiť život a životné podmienky zvierat na Slovensku. Okrem toho sa dlhodobo angažuje v presadzovaní systémových a legislatívnych zmien, ktoré by v praxi znížili krutosti páchané na zvieratách a zabezpečili tvrdšie tresty pre tyranov. Hľadanie nových domovov opusteným psom a mačkám prostredníctvom podujatia Nájdite sa so zvieratkom z útulku je jednou z činností Aliancie združení na ochranu zvierat, ktorá združuje 15 útulkov a občianskych združení na Slovensku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk