Najväčší mestský festival Bratislavské kultúrne leto je tu a prinesie bohatý program

Kultúrne leto a Hradné slávnosti.
Foto: archívne, www.facebook.com

Súčasťou festivalu bude viac ako 200 kultúrnych podujatí na viacerých scénach naprieč hlavným mestom.

Vo štvrtok 15. júna začína najväčší mestský festival Bratislavské kultúrne leto. Ako informuje PR špecialistka Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS) Barbora Lehocká, festival počas nadchádzajúcich mesiacov prinesie obyvateľom viac ako 200 kultúrnych podujatí na viacerých scénach naprieč celým hlavným mestom. Multižánrový letný festival organizuje BKIS v spolupráci so 14 mestskými časťami, piatimi mestskými organizáciami a desiatkami kultúrnych organizátorov.

Súčasťou festivalu budú koncerty, výstavy, program pre rodiny s deťmi, komentované vychádzky mestom, ale aj živé nahrávanie podcastu, diskusie o duševnom zdraví či cvičenia pod holým nebom.

Slávnostné otvorenie sa uskutoční vo štvrtok na Hlavnom námestí v spolupráci s ONE DAY JAZZ festivalom. Program sa bude konať na viacerých scénach v meste. V Sade Janka Kráľa budú pondelky patriť joge, stredy cestovateľskému kinu, piatky umeniu mladých a nedele programu pre rodiny s deťmi.

Mestské organizácie

Do Bratislavského kultúrneho leta sa svojím programom zapájajú aj mestské organizácie – Galéria mesta Bratislavy, Múzeum mesta Bratislavy, Mestská knižnica v Bratislave, Bratislava Tourist Board a ZOO Bratislava.

Premietania filmov, koncerty, divadielka, detskú burzu, dobový piknik a ďalšie športové a kultúrne podujatia pripravujú mestské časti Devín, Dúbravka, Jarovce, Karlova Ves, Lamač, Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Vajnory a Vrakuňa.

Noc hudby

V stredu 21. júna začne v hlavnom meste pouličný festival Noc hudby (Fete de la Musique). „Desiatky muzikantiek a muzikantov vystúpia na viacerých miestach v centre, aby spoločne oslávili sviatok hudby hraním. Festival, ktorý má korene vo Francúzsku, sa v rovnakom dátume koná vo viac ako 120 krajinách sveta,“ priblížila Lehocká.

Pouličný festival organizuje BKIS v spolupráci so Starým Mestom, Galériou mesta Bratislavy, Múzeom mesta Bratislavy a klubom Šafko a je súčasťou Bratislavského kultúrneho leta.

Aktuálny program festivalu je zverejnený na tomto webe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk