Najväčšia výzva na rok 2022 je pre BSK poraziť pandémiu COVID-19, pokračuje v očkovaní

Ockovacie centrum bratislavsky kraj.jpeg

Na jar očakáva BSK dokončenie cyklomosta medzi obcami Vysoká pri Morave a rakúskym Marcheggom.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje v tomto roku dokončiť viaceré projekty. Informuje o nich na svojej webovej stránke.

Rok 2022 bude pre BSK prelomový. Po rokoch príprav odovzdáme do užívania prvé dokončené projekty. Také, ktoré bude vidieť a budú slúžiť pre obyvateľov aj návštevníkov Bratislavského kraja,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba. Ako dodal, kým sa konkrétny projekt dostane do fázy realizácie, vyžaduje to zväčša roky príprav.

Pandémia koronavírusu

Najväčšia výzva pre BSK je poraziť pandémiu COVID-19. „Pretože od toho závisí, či sa nám podarí vrátiť život do normálnych koľají. BSK bude pokračovať v očkovaní vo Veľkokapacitnom očkovacom centre na Národnom futbalovom štadióne,“ deklaruje samospráva. V oblasti dopravy je najväčšou výzvou pre kraj stabilizácia prímestskej autobusovej dopravy.

V súčasnosti by už mala byť výprava spojov nad úrovňou 90 percent. Vo februári očakávame, že už bude fungovať na požadovanej úrovni,“ konštatuje BSK.

Na európskej úrovni očakáva samospráva rozhodnutie o výške prostriedkov, ktoré dostane Bratislavský kraj z fondov Európskej únie.

Dokončovanie projektov

Z väčších a významnejších projektov dáva kraj do pozornosti napríklad dokončenie viacerých projektov v rámci deinštitucionalizácie sociálnych služieb.

Cieľom tohto procesu je prechod od veľkokapacitných zariadení k menším domovom rodinného typu. Na jar očakáva BSK dokončenie cyklomosta medzi obcami Vysoká pri Morave a rakúskym Marcheggom, čím vznikne nové spojenie cyklotrás v okolí rieky Moravy na oboch jej brehoch.

Dotačná schéma

Na jeseň plánuje motoristom odovzdať do užívania úplne novú cestu, ktorá odľahčí automobilovú dopravu v katastroch obcí Chorvátsky Grob a Slovenský Grob,“ uvádza samospráva s tým, že dokončiť chce tiež rekonštrukciu synagógy v Senci a Malokarpatského osvetového strediska v Modre.

Desiatky malých projektov podporí BSK v rámci Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy, na tento rok je na ne vyčlenených viac ako 2 mil. eur

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk