Najväčšie bratislavské vinobranie bude, volá sa však inak: Hodovanie bude na akcii Dni burčáku v Rači

Dni Burčáku v Rači 2020
Foto: Facebook/ Vinobranie jarmok hody, Mirek Dziekański

Pre milovníkov vína, burčiaka a chutného jedla je pripravená akcia Dni Burčáku v Rači už tento víkend.

Tradičné vinobranie v Rači, na ktoré sa tešilo mnoho obyvateľov hlavného mesta a jeho okolia, je tento rok pre koronavírus poupravené. Račianske vinobranie je najväčším vinobraním v Bratislave. Úplne zrušené bolo napríklad vinobranie v Pezinku či v Modre.

Račianske vinobranie
Vinobranie v Rači praskalo pominulé roky vo švíkoch. Foto: Facebook/ Vinobranie jarmok hody

20 stanovíšť s burčiakom

Vinobranie v uliciach Rače musí dodržiavať všetky hygienické opatrenia, bude sa konať pod názvom Dni Burčáku v Rači už tento víkend od soboty 12. septembra do nedele 13. septembra. „Spolu s Račianskym vinohradníckym spolkom sme sa rozhodli usporiadať Dni burčáku v Rači – menšie komorné podujatie s komunitným programom a otvorenými dvormi, pivnicami a vinicami račianskych vinárov a vinohradníkov,“ uviedla pre Bratislavadeň zástupkyňa starostu Lenka Antalová Plavuchová.

Račianske vinobranie
Takto to vyzeralo na námestí Rače na vystúpení Petra Panna v roku 2017. Facebook/ Peter Pann

Na akcii bude 20 rozostúpených stanovíšť, kde budete môcť ochutnať čerstvý lokálny burčiak. Kultúrny program si budú môcť návštevníci vychutnať v priestore amfiteátra, Parku J. M. Hurbana, bude i tradičné odovzdanie strapca hrozna starostovi aj sprievod na traktoroch.

Mesto zverejnilo aj program. Pozrite sa, na čo sa môžete tešiť.

Dni burčáku 2020
Program na akciu bude takýto. Foto: raca.sk

Hygienické odporúčania 

Počas celého podujatia je povinné nosiť rúško či obdobnú ochranu horných dýchacích ciest s výnimkou času potrebného na konzumáciu jedla a nápojov. Organizátor má právo nevpustiť do priestoru podujatia návštevníka s telesnou teplotou vyššou ako 37,2°C, či z kapacitných dôvodov.

Na podujatí platí zákaz podávania si rúk a návštevník je povinný si pri vstupe ruky vydezinfikovať. Prosíme vás o ohľaduplnosť a zodpovednosť – ak sa necítite dobre, zostaňte doma. Ak vykazujete príznaky akútneho respiračného ochorenia (horúčka, kašeľ, bolesť hrdla…) ste povinný zostať v domácej izolácii.

Kde inde budú hody?

V Bratislave si môžete septembrové a októbrové hodovanie užiť ešte v týchto mestských častiach:

Dúbravka – Budú sa konať Starodúbravské hody (26. september).

Karlova Ves – Budú sa konať Karloveské hody (2. októbra – 4. októbra).

Ružinov – Budú sa konať Ružinovské hodové slávnosti (26.september – 27. september) a Hodový september v Ružinove (5. september – 24. september).

Mestské časti budú aktualizovať akcie v súvislosti s vyvíjajúcou sa situáciou okolo koronavírusu na svojich webových stránkach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk