Najväčšie športovisko na Kramároch prešlo rekonštrukciou za približne 150-tisíc eur

Nove mesto sportovisko rekonstrukcia.jpg

Na rekonštrukciu v hodnote 150-tisíc eur prispelo hlavné mesto dotáciou 90-tisíc eur.

Nové Mesto zrekonštruovalo najväčšie športovisko na Kramároch – športové ihrisko na Ladzianskeho ulici. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Rudolf Kusý.

Na ihrisku pribudol nový povrch, basketbalové koše, bránky na futbal aj stena na tenis. Zvýšili tiež oplotenie okolo ihriska a zrekonštruovali múry a mantinely. Vyriešili aj odvod vody a spevnili svahy pri ihrisku.

Zamedzí sa tak zatápaniu garáží a zaistí sa bezpečnosť návštevníkov ihriska,“ uviedol starosta. Na rekonštrukciu v hodnote približne 150-tisíc eur prispelo hlavné mesto dotáciou 90-tisíc eur.

S revitalizáciou športoviska začalo Nové Mesto minulý rok na jeseň. Rekonštrukcii predchádzala séria verejných diskusií a pripomienkovania zo strany miestnych obyvateľov. Tí žiadali vytvoriť nový kvalitný športový povrch, čiary pre futbal, tenis, volejbal a basketbal, či zvýšenie plotu okolo ihriska.

Podľa požiadaviek obyvateľov tiež pribudla menšia tribúna na sedenie, nové bránky a osvetlenie športoviska, aby sa mohlo využívať aj v podvečerných hodinách. Oproti pôvodným plánom mestská časť vyriešila aj odvod vody a spevnenie svahov pri ihrisku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk