Najväčšiu putovnú výstavu textilu si môžete pozrieť na Bratislavskom hrade

oblečenie, dizajn
ilustračné: SITA

Textile Art of Today je medzinárodná putovná výstava súčasnej umeleckej textilnej tvorby, ktorá sa pripravuje každé tri roky a štartuje vždy na Slovensku.

Široké spektrum textilného umenia či diel inšpirovaných textilnými technikami ponúka až do 13. decembra návštevníkom Bratislavského hradu výstava Textile Art Of Today 2015. V poradí 4. ročník medzinárodnej súťažnej prehliadky súčasnej textilnej tvorby, ktorú organizuje občianske združenie Trienále textilu bez hraníc, prezentuje na výstave to najlepšie z tvorby textilných umelcov a študentov umeleckých škôl z krajín Vyšehradskej štvorky.

Popri klasických dielach, ako sú gobelíny, možno v priestoroch SNM – Historického múzea na Bratislavskom hrade vidieť aj plastiky, rôzne inštalácie či video a ďalšie diela.

Ako na svojej webstránke http://www.textileartoftoday.com informujú organizátori súťaže a výstavy Textile Art Of Today, do súťažnej prehliadky prihlásilo 230 výtvarníkov zo 41 krajín a zo štyroch kontinentov spolu 470 diel. Medzinárodná odborná komisia na výstavu vybrala práce od 76 autorov, z toho 13 študentov.

Textile Art of Today je medzinárodná putovná výstava súčasnej umeleckej textilnej tvorby. Projekt sa pripravuje každé tri roky, štartuje vždy na Slovensku a potom putuje po krajinách Vyšehradskej štvorky. Séria výstav sa začala 17. septembra na Bratislavskom hrade. Následne bude výstava putovať po galériách v Poprade, v Bielsko Bialej, Uherskom Hradišti a v Győri. Záštitu nad podujatím prevzali ministri kultúry Slovenskej, Českej, Poľskej a Maďarskej republiky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk