Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MESTKÁ POLÍCIA: Odovzdávanie nových vozidiel
ilustračné: SITA
13. novembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Najviac priestupkov riešila bratislavská mestská polícia na Ružinovskej ulici, patrili k nim tieto

Mestská polícia v Bratislave zasahovala počas uplynulého týždňa pri viacerých udalostiach, ako vyplýva z týždenného hlásenia polície, ktoré s pravdielnosťou uverejňuje na svojej webovej stránke, počas 45. kalendárneho týždňa tohto roka preverovali hliadky v halvnom meste viac než 1700 udalostí.

Ako informovala bratislavská mestská polícia, počas uplynulého týždňa jej príslušníci preverili v Bratislave celkom 1705 udalostí. Z nich sa priamo na mieste ukázali niektoré ako neopodstatnené, týchto bolo konkrétne 300.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 1302. V 6 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci,“ napísala bratislavská polícia na svojom webe.

Policajti riešili aj čistotu a poriadku na verejných priestrastvách, ktorá bola ľahostajná 16 ľuďom. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistení dvakrát a v piatich prípadoch hliadky mestskej polície zistili aj nedodržanie stanovených prevádzakových hodín.

Ako pokračovala polícia, v jednom prípade došlo k obťažovaniu okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov. Šestnásťkrát policajti zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov, ku ktorej dochádzalo na verejných priestranstvách.

Hliadky mestskej polície si posvietili aj na taxikárov, ktorých skontrolovali štyrikrát.

Dvakrát bolo počas uplynulého týždňa zistené nepovolené exteriérové sedenie a v jednom prípade zistili a riešili bratislavskí policajti užívanie verejného priestoru bez príslušného povolenia.

„Nepovolené pouličné aktivity riešili hliadky mestskej polície v 5 prípadoch a porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy 7-krát,“ napísala polícia v hlásení, ktoré zverejnila na svojom webe.

„Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, tieto porušili v 4 prípadoch. Za nepovolený ambulantný predaj bol mestskou políciou riešený 1 priestupca a v 1 prípade zistila hliadka mestskej polície realizáciu stavebných prác mimo vyhradeného času,“ pokračovala polícia.

Ako ďalej policjati dodali, na príslušné úrady bolo počas 45. kalendárneho týždňa tohto roka nahlásených sedem starých vozidiel a dva prípady poškodenia dopravného značenia.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 836 prípadoch a 122 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 37 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Ružinovskej ulici,“ uzavrela bratislavská mestská polícia svoje týždenné hlásenie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X