Najviac chýba návštevníkom Trhoviska Miletičova zeleň, ekologická pridaná hodnota aj bezbariérovosť

Mileticova trhovisko.jpg

Vyplýva to z participatívneho prieskumu Metropolitného inštitútu Bratislavy, do ktorého sa zapojilo 2 500 Bratislavčanov, 43 predajcov a deväť odborníkov.

Návštevníkom Trhoviska Miletičova v Bratislave chýba zeleň aj bezbariérovosť. Vyplýva to z participatívneho prieskumu Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB), do ktorého sa zapojilo 2 500 Bratislavčanov, 43 predajcov a deväť odborníkov.

Výsledky participácie MIB zohľadní v ďalšom kroku, vyhlásení verejnej urbanisticko-architektonickej súťaže na projekt premeny trhoviska,“ konštatuje na sociálnej sieti Team Bratislava.

Podľa vyjadrenia obyvateľov má trhovisko vlastnú atmosféru, ktorú si želajú zachovať. „Napriek tomu, že je miesto dostupné polohou, nie je bez bariér. V budúcnosti by malo byť otvorené pre všetkých návštevníkov,“ vysvetlilo mesto. Pre väčší pocit bezpečia by podľa návštevníkov malo byť doplnené aj verejné osvetlenie.

Trhovisku chýba zeleň a celkovo by sa malo lepšie pripraviť na zmeny klímy. Predajcovia poukázali na negatíva plechových striech na stánkoch, ktoré v lete sálajú horúčavu,“ dodáva Team Bratislava.

Ľudia si tiež želajú, aby sa na trhovisku mohlo recyklovať. Uprednostnení by podľa zapojených do prieskumu mali byť predajcovia lokálnych produktov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk