Najviac detí zaočkovaných proti HPV vírusu je v Bratislavskom kraji

HPV (Human Papillomavirus) Doctor or scientist holding liquid vaccines HPV vaccine. viruses Some strains infect genitals and can cause cervical cancer.
Foto: ilustračné, GettyImages

Bratislavský samosprávny kraj zorganizoval už päť očkovacích dní, v očkovaní proti HPV plánuje pokračovať.

V Bratislavskom kraji je najvyššia zaočkovanosť 12-ročných detí proti HPV vírusu. Ako uviedla hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, v kraji je zaočkovaných 45 percent dievčat a 17 percent chlapcov.

BSK prispieva k prevencii onkologických ochorení. Jedným z nich je aj očkovanie proti HPV vírusu,“ uviedla s tým, že kraj zorganizoval už päť očkovacích dní, počas ktorých sa mohli dať zaočkovať deti, dospelí, dievčatá, chlapci, ženy či muži.

Cieľom je nielen prispieť k prevencii, ale aj osveta a zvýšenie povedomia o očkovaní proti ľudskému papilomavírusu (HPV). Ten je medzi ľuďmi mimoriadne rozšírený. Počas svojho života sa s ním stretnú až štyria z piatich ľudí. Postihuje nielen ženské pohlavie, ale aj mužské, o čom sa veľa nehovorí. Prevencia v každom veku je preto veľmi dôležitá,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Pred sebou máme ešte veľa očkovacích dní a osvety, aby sa nám podarilo dosiahnuť odporúčanú úroveň 90 percent v zaočkovanosti dievčat do 15 rokov. Rovnako by sme chceli zvýšiť aj zaočkovanosť u chlapcov. Preto budeme v očkovacích dňoch proti HPV vírusu pokračovať,“ doplnil lekár kraja a riaditeľ odboru zdravotníctva BSK Tomáš Szalay.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk