Najviac priestupkov bolo na Viedenskej ceste. Polícia riešila aj obťažovanie občanov neprispôsobivými

Polícia, kontrola áut
ilustračné: MsP BA

Bratislavská mestská polícia zasahovala v uliciach hlavného mesta aj počas štvrtého kalendárneho týždňa tohto roka. Ako informovala polícia, v týždni od 21. do 27. januára 2019 preverovali hliadky mestskej polície celkovo 1394 udalostí. Medzi nimi sa vyskytlo 228 takých, ktoré sa hneď na mieste po preverení hliadkami ukázali ako neopodstatnené.

Podľa ďalších informácií od Mestskej polícia v Bratislave patrili k opodstatneným zisteným a následne riešeným prípadom priestupky, ktoré sa týkali bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Týchto bolo 1075.

Ako informovala mestská polícia, počas uplynulého týždňa jej príslušníci v šiestich prípadoch spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. Polícia zároveň doplnila, že v jednom prípade občan odovzdal hliadke MsP nájdené osobné doklady.

„Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 23 ľudí. V 7 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkami mestskej polície riešený v 2 prípadoch. V 1 prípade bolo zo strany mestskej polície zistené a riešené nedodržanie trhového poriadku,“ napísala polícia na svojom webe v týždennom hlásení.

Obyvatelia Bratislavy počas minulého týždňa porušili aj ustanovenia, ktoré vyplývajú zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, stalo sa tak osemkrát.

Polícia taktiež riešila obťažovanie okoloidúcich, ktoré sa dialo zo strany neprispôsobivých občanov, konkrétne boli počas uplynulého týždňa riešené dva prípady obťažovania.

Trikrát mestská polícia v uliciach hlavného mesta SR zrealizovala kontrolu taxi. Na príslušné úrady nahlásili päť starých vozidiel, jednu novú nelegálnu skládku a tri prípady poškodenia dopravného značenia.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 625 prípadoch a 115 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 81 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Viedenskej ceste,“ uzavrela polícia svoje hlásenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk