Najviac priestupkov bolo opäť na Páričkovej ulici v Bratislave. Polícia tam zasahovala viac než stokrát

Mestská polícia Bratislava
zdroj: MsP BA

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy zasahovala aj počas 12. kalendárneho týždňa. Ako uviedla polícia vo svojom hlásení, v týždni od 18. marca do 24. marca 2019 preverovali hliadky polície v uliciach Bratislavy celkovo 1551 udalostí.

Medzi preverovanými udalosťami sa už klasicky objavili aj také, ktoré sa hneď na mieste ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo v minulom týždni 296.

Ako informovala bratislavská mestská polícia, k opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo v uplynulom týždni 1158, pričom v štyroch prípadoch spolupracovala polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Obyvateľom Bratislavy bola ľahostajná aj čistota a poriadok na verejných priestranstvách, konkrétne bolo prichytených 12 ľudí. Mestská polícia riešila aj nepovolené pouličné aktivity, ktoré sa konali dvakrát a v troch prípadoch policajti zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.

Zákon porušili taktiež majitelia psov a konkrétne sa tak stalo v štyroch prípadoch. „Mestskí policajti v jednom prípade riešili nepovolené pálenie odpadu a v jednom prípade užívanie verejného priestranstva bez povolenia,“ uviedla polícia.

Porušené boli aj ustanovenia, ktoré vyplývajú zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Toto bratislavská mestská polícia riešila šesťkrát.

„V štyroch prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov a v štyroch prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi. V deviatich prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a v jednom prípade nepovolený ambulantný predaj,“ informovala polícia.

Na príslušné úrady bolo v uplynulom týždni nahlásených šesť starých vozidiel, jedna nová nelegálna skládka a šesťkrát sa vyskytlo aj poškodenie dopravného značenia.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 331 prípadoch a 124 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 114 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ uviedla záverom bratislavská polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk