Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Msp bratislava policia.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: MsP BA
23. januára 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Najviac priestupkov odhalila polícia na Viedenskej ceste, v uliciach Bratislavy sa riešilo aj toto

Mestská polícia v Bratislave mala plné ruky práce aj počas uplynulého týždňa. Ako sa píše na oficiálnom webe bratislavskej polície, hliadky zasahovali v týždni od 14. do 20. januára 2019 pri viacerých udalostiach.

Podľa informácií od bratislavskej mestskej polície v minulom týždni hliadky v uliciach hlavného mesta SR preverovali celkovo 1240 udalostí. Z nich sa však priamo na mieste po prevedení ukázalo, že 198 prípadov je neopodstatnených.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 944. Mestská polícia v štyroch prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v dvoch prípadoch s pracovníkmi hasičského a záchranného zboru a v dvoch prípadoch so Slobodou zvierat,“ uviedla Mestská polícia hlavného mesta SR.

Ľudia sa v uliciach Bratislavy dopúšťali aj priestupku proti verejnému poriadku, konkrétne sa tak stalo v piatich prípadoch. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná desiatim ľuďom.

Ako ďalej informovala bratislavská polícia, záverečné hodiny a prevádzkové časy nedodržali štyri prevádzky. Požívanie alkoholických nápojov na verejnosti zaznamenali hliadky 19-krát. V jednom prípade sa vyskytlo obťažovanie osôb a nepovolené pouličné aktivity sa vyskytli u dvoch osôb. Zaznamenaný bol taktiež nepovolený ambulantný predaj, a síce 6-krát.

„Porušovanie zákona o ochrane nefajčiarov sme zaznamenali v štyroch prípadoch, podmienky držania psov porušil jeden majiteľ psa,“ pokračovala bratislavská mestská polícia vo výpočte toho, čo sa dialo počas minulého týždňa.

Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila štyri staré vozidla, zaznamenané boli tri poškodenia dopravných značiek.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 636 prípadoch a 125 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Viedenskej ceste, odkiaľ evidujeme 52 priestupkov,“ informovala záverom polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X