Najviac priestupkov riešila bratislavská mestská polícia na Námestí SNP

Mestska policia bratislava ilustracna.jpg

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy zasahovala aj počas uplynulého týždňa. Ako sa píše v týždennom hlásení, hliadky v týždni od 20. mája do 26. mája 2019 preverovali v uliciach Bratislavy celkovo 1316 udalostí. Medzi nimi sa však vyskytli aj také, ktoré sa hneď po preverení na mieste ukázali ako neopodstatnené, tých bolo 436.

Podľa slov bratislavskej mestskej polície, patrili k opodstatneným zisteným a riešeným priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo 766. Mestská polícia spolupracovala aj s príslušníkmi iných odvetví, konkrétne päťkrát s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a jedenkrát s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Ako pokračovala polícia vo svojom týždennom hlásení: „Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 18 ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v troch prípadoch a v piatich prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.“

Porušovali sa aj ustanovenia vyplývajúce zo zákona o ochrane nefajčiarov a to tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Tieto prestupky riešila mestská polícia osemkrát a jedenásťkrát bola zrealizovaná kontrola taxi.

„V deviatich prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V deviatich prípadoch bol zo strany mestskej polície zistený a riešený priestupok proti verejnému poriadku a v dvoch prípadoch realizácia stavebných prác mimo vyhradeného času,“ uviedla bratislavská mestská polícia.

V uplynulom týždni dochádzalo aj k obťažovaniu okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov, konkrétne sa tak stalo sedemkrát. V dvoch prípadoch bol zistený neporiadok okolo kontajnerových stojísk a na príslušné úrady bolo nahlásených sedem starých vozidiel, dve nové nelegálne skládky a tri prípady poškodenia dopravného značenia.

„V 3 prípadoch odovzdali občania hliadkam mestskej polície nájdené osobné doklady. Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 476 prípadoch a 102 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 34 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Námestí SNP,“ dodala záverom Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk