Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MESTKÁ POLÍCIA: Odovzdávanie nových vozidiel
ilustračné: SITA
18. júla 2018 Správy BratislavaKrimi Bratislava od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Najviac priestupkov riešila v uplynulom týždni bratislavská mestská polícia na Františkánskom námestí

Mestská polícia v Bratislave nezaháľala ani počas uplynulého týždňa, ako informovala polícia formou týždennej správy, ktorú s pravidelnosťou uverejňuje na svojej webovej stránke. Počas minulého týždňa mestskí policajti zasahovali celkovo pri 1266 udalostiach. 

Ako ďalej polícia informovala, nie všetky ohlásené udalosti boli opodstatnené. „Medzi nimi bolo aj 262 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené,“ informuje polícia prostredníctvom svojho webu.

K zisteným a opodstatneným udalostiam už tradične patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ktorých bolo 829. Ako uvádza polícia, v jednom prípade bolo potrebné k udalosti privolať aj pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

Občania Bratislavy sa podľa polície dopúštali aj priestupkov proti verejnému poriadku, tých bolo celkom 17. Odhalená bola aj konzumácia alkoholických nápojov. „V 25 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V 11 prípadoch zistili mestskí policajti nepovolené exteriérové sedenie. V 2 prípadoch mestskí policajti zistili nepovolený ambulantný predaj a v 10 prípadoch nepovolené pouličné aktivity. Zo strany 8 ľudí sme zaznamenali obťažovanie okoloidúcich,“ spresňuje polícia.

Mestská polícia taktiež nahlasovala na príslušné úrady staré vozidlá, tých bolo v uplynulom týždni päť, nahlásené boli aj dve nové nelegálne skládky odpadu a dva prípady poškodenia dopravných značiek.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 477 prípadoch a 103 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Františkánskom námestí, odkiaľ evidujeme celkom 41 priestupkov,“ uzatvára vo svojej správe Mestská polícia v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X