Najviac priestupkov zaznamenali policajti na Párčikovej ulici. V uliciach Bratislavy sa dialo aj toto

Mestská polícia BA
zdroj: MsP BA

Mestská polícia v Bratislave mala aj počas uplynulého týždňa plné ruky práce. Ako vyplýva z týždenného hlásenia, v uliciach hlavného mesta SR sa dialo aj toto.

Podľa informácií od bratislavskej mestskej polície, v týždni od 25. februára do 3. marca 2019 preverili hliadky mestskej polície v Bratislave celkovo 1488 udalostí. Ako to už býva zvykom, medzi nimi sa objavili aj také, ktoré sa hneď po preverení na mieste ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo 180.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo podľa políce 1186. Ako ďalej uviedla polícia, v troch prípadoch hliadky spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V jednom prípade bolo mestskými policajtmi zistené podozrenie zo spáchania trestného činu.

„Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 25 ľudí. V deviatich prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v dvoch prípadoch a nepovolený ambulantný predaj bol zistený a riešený dvakrát,“ uviedla Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy vo svojom týždennom hlásení.

Zákon nerešpektovali ani majitelia psov, konkrétne porušili pravidlá týkajúce sa niektorých podmienok držania psov, ktoré boli porušené šesťkrát. V jednom prípade policajti riešili poškodzovanie verejnej zelene a v dvoch prípadoch sa vyskytlo nepovolené pálenie odpadu.

„Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, riešila mestská polícia 12-krát. Nepovolené exteriérové sedenie riešila hliadka mestskej polície 1-krát a nepovolené zakladanie ohniska bolo riešené taktiež v jednom prípade,“ uviedla mestská polícia.

Ako pokračovali policajti, v štyroch prípadoch riešili hliadky obťažovanie okoloidúcich, ktorých obťažovali neprispôsobiví občania. V štrnástich prípadoch vykonali hliadky mestskej polície kontrolu taxi služby.

„V troch prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a 1-krát riešili priestupok proti majetku,“ pokračovala polícia vo výpočte toho, čo sa udialo v uliciach Bratislavy počas minulého týždňa.

Na príslušných úradoch pribudli hlásenia, a to konkrétne, hlásenia o štyroch starých vozidlách a jedna nová nelegálna skládka odpadu. V troch prípadoch boli poškodené dopravné značenia a v jednom prípade odovzdal svedomitý občan nájdené osobné doklady.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 549 prípadoch a 93 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 285 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici,“ uzavrela polícia svoje týždenné hlásenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk