Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Auto policia.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj foto: Bratislavská mestská polícia
3. októbra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk, MsP Bratislava Diskusia()

Najviac priestupkov zistila mestská polícia počas uplynulého týždňa na Františkánskom námestí

Mestská polícia v Bratislave zasahovala počas 39. kalendárneho týždňa pri viac než tisíc prípadoch, vyplýva to z týždenného hlásenia, ktoré polícia s pravidelnosťou zverejňuje na svojej webovej stránke.

Ako uviedla bratislavská mestská polícia, v týždni od 24. septembra do 30. septembra preverovali hliadky v hlavnom meste až 1532 udalostí. Z nich sa po preverení príslušníkmi polície priamo na mieste ukázalo ako neopodstatnených 271 udalostí.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1165,“ uvádza bratislavská polícia. Príslušníci mestskej polície  spolupracovali aj s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, stalo sa tak trikrát a jedenkrát s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Obyvateľom Bratislavy či jej návštevníkom bola ľahostajná aj čistota a poriadok na verejných priestranstvách. Konkrétne išlo o jedenásť ľudí. Mestská polícia zistila deväťkrát neporiadok okolo kontajnerových stojísk a v ôsmich prípadoch hliadky zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.

„Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila v dvoch prípadoch a v jednom prípade bol zistený priestupok proti majetku,“ informovala bratislavská mestská polícia.

Hlavné mesto sa v uplynulom týždni nevyhlo ani nepovoleným pouličným aktivitám, ktoré riešili príslušníci polície jedenkrát. Porušené boli taktiež ustanovenia vyplývajúce zo zákone o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Stalo sa tak deväťkrát.

„Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, tieto porušili v siedmich prípadoch. Za nepovolený ambulantný predaj bol mestskou políciou riešený jeden priestupca , v jendom prípade bolo zistené nepovolené pálenie odpadu a rovnako v jednom prípade hliadka mestskej polície riešila neoprávnené vylepovanie plagátov,“ informovala Mestská polícia v Bratislave.

Na príslušné úrady polícia nahlásila šesť starých vozidiel, päť prípadov poškodenia dopravného značenia a jednu novú nelegálnu skládku. „Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 705 prípadoch a 124 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 50 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí,“ uzavrela mestská polícia svoje týždenné hlásenie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X