Najviac zásahov mestskej polície bolo na ceste smerom na Kamzík, obyvatelia nerešpektovali tieto zákony

Mestská polícia Bratislava
Foto: ilustračné, MsP BA

Bratislavská mestská polícia zasahovala v uliciach hlavného mesta SR aj počas uplynulého týždňa. Ako vyplýva z týždenného hlásenia mestskej polície, hliadky v týždni od 6. mája do 12. mája 2019 preverovali v Bratislave celkovo 1238 udalostí. Z nich sa priamo na mieste po prešetrení ukázalo ako neopodstatnených až 307 prípadov.

Podľa informácií, ktoré poskytla Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy, k opodstatneným zisteným a následne riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo 813. Mestskí policajti museli aj v uplynulom týždni spolupracovať s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, a stalo sa tak päťkrát.

Obyvateľom hlavného mesta bola opätovne ľahostajná čistota a poriadok na verejných priestranstvách polícia konkrétne prichytila a riešila siedmich ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené rovnako sedemkrát a v 11 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.

„Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, tieto porušili v štyroch prípadoch,“ píše sa na webe bratislavskej mestskej polície. Osemkrát zistila mestská polícia obťažovanie hlukom a v dvoch prípadoch bola riešená stavba bez príslušného stavebného povolenia. V štyroch prípadoch bola v uplynulom týždni vykonaná kontrola taxi.

V ôsmich prípadoch zistili mestskí policajti obťažovanie hlukom, v dvoch prípadoch stavbu bez stavebného povolenia a v štyroch prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi.

„Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov bolo mestskými policajtmi riešené v štyroch prípadoch. Hliadka mestskej polície zistila a riešila v jednom prípade priestupok proti majetku. Mestská policajti zistili v deviatich prípadoch poškodzovanie verejnej zelene a v šiestich prípadoch neporiadok okolo kontajnerových stojísk. Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkou mestskej polície riešený v jednom prípade,“ uvádza Mestská polícia Bratislava.

Polícia v minulom týždni nahlásila na príslušné úrady dve staré vozidlá, šesť nových nelegálnych skládok a tri prípady poškodenia dopravného značenia.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 457 prípadoch a 89 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 57 zistili a riešili hliadky mestskej polície na ceste na Kamzík,“ doplnila záverom bratislavská mestská polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk