Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Mestská polícia Bratislava
ilustračné, zdroj: MsP BA
15. mája 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Najviac zásahov mestskej polície bolo na ceste smerom na Kamzík, obyvatelia nerešpektovali tieto zákony

Bratislavská mestská polícia zasahovala v uliciach hlavného mesta SR aj počas uplynulého týždňa. Ako vyplýva z týždenného hlásenia mestskej polície, hliadky v týždni od 6. mája do 12. mája 2019 preverovali v Bratislave celkovo 1238 udalostí. Z nich sa priamo na mieste po prešetrení ukázalo ako neopodstatnených až 307 prípadov.

Podľa informácií, ktoré poskytla Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy, k opodstatneným zisteným a následne riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo 813. Mestskí policajti museli aj v uplynulom týždni spolupracovať s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, a stalo sa tak päťkrát.

Obyvateľom hlavného mesta bola opätovne ľahostajná čistota a poriadok na verejných priestranstvách polícia konkrétne prichytila a riešila siedmich ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené rovnako sedemkrát a v 11 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.

„Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, tieto porušili v štyroch prípadoch,“ píše sa na webe bratislavskej mestskej polície. Osemkrát zistila mestská polícia obťažovanie hlukom a v dvoch prípadoch bola riešená stavba bez príslušného stavebného povolenia. V štyroch prípadoch bola v uplynulom týždni vykonaná kontrola taxi.

V ôsmich prípadoch zistili mestskí policajti obťažovanie hlukom, v dvoch prípadoch stavbu bez stavebného povolenia a v štyroch prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi.

„Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov bolo mestskými policajtmi riešené v štyroch prípadoch. Hliadka mestskej polície zistila a riešila v jednom prípade priestupok proti majetku. Mestská policajti zistili v deviatich prípadoch poškodzovanie verejnej zelene a v šiestich prípadoch neporiadok okolo kontajnerových stojísk. Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkou mestskej polície riešený v jednom prípade,“ uvádza Mestská polícia Bratislava.

Polícia v minulom týždni nahlásila na príslušné úrady dve staré vozidlá, šesť nových nelegálnych skládok a tri prípady poškodenia dopravného značenia.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 457 prípadoch a 89 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 57 zistili a riešili hliadky mestskej polície na ceste na Kamzík,“ doplnila záverom bratislavská mestská polícia.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X