Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestská polícia Bratislava
Foto: ilustračné, MsP BA
15. mája 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Najviac zásahov mestskej polície bolo na ceste smerom na Kamzík, obyvatelia nerešpektovali tieto zákony

Bratislavská mestská polícia zasahovala v uliciach hlavného mesta SR aj počas uplynulého týždňa. Ako vyplýva z týždenného hlásenia mestskej polície, hliadky v týždni od 6. mája do 12. mája 2019 preverovali v Bratislave celkovo 1238 udalostí. Z nich sa priamo na mieste po prešetrení ukázalo ako neopodstatnených až 307 prípadov.

Podľa informácií, ktoré poskytla Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy, k opodstatneným zisteným a následne riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo 813. Mestskí policajti museli aj v uplynulom týždni spolupracovať s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, a stalo sa tak päťkrát.

Obyvateľom hlavného mesta bola opätovne ľahostajná čistota a poriadok na verejných priestranstvách polícia konkrétne prichytila a riešila siedmich ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené rovnako sedemkrát a v 11 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.

„Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, tieto porušili v štyroch prípadoch,“ píše sa na webe bratislavskej mestskej polície. Osemkrát zistila mestská polícia obťažovanie hlukom a v dvoch prípadoch bola riešená stavba bez príslušného stavebného povolenia. V štyroch prípadoch bola v uplynulom týždni vykonaná kontrola taxi.

V ôsmich prípadoch zistili mestskí policajti obťažovanie hlukom, v dvoch prípadoch stavbu bez stavebného povolenia a v štyroch prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi.

„Obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov bolo mestskými policajtmi riešené v štyroch prípadoch. Hliadka mestskej polície zistila a riešila v jednom prípade priestupok proti majetku. Mestská policajti zistili v deviatich prípadoch poškodzovanie verejnej zelene a v šiestich prípadoch neporiadok okolo kontajnerových stojísk. Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkou mestskej polície riešený v jednom prípade,“ uvádza Mestská polícia Bratislava.

Polícia v minulom týždni nahlásila na príslušné úrady dve staré vozidlá, šesť nových nelegálnych skládok a tri prípady poškodenia dopravného značenia.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 457 prípadoch a 89 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 57 zistili a riešili hliadky mestskej polície na ceste na Kamzík,“ doplnila záverom bratislavská mestská polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X