Najvyššia rezidenčná budova v Bratislave Klingerka je skolaudovaná, stojí na mieste bývalej továrne na výrobu juty

Klingerka vystavba budova.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Súčasťou projektu 116-metrovej stavby je multifunkčný park s veľkosťou polovice futbalového ihriska.

Najvyššia rezidenčná budova v Bratislave Klingerka je skolaudovaná. Ako informoval developer projektu J&T Real Estate (JTRE), proces výstavby 116-metovej budovy, ktorá vyrástla na mieste bývalej továrne na výrobu juty, po 31 mesiacoch ukončilo právoplatné kolaudačné rozhodnutie.

Blíži sa tak odovzdávanie bytov novým majiteľom a ožije aj priľahlý park s detským ihriskom, lavičkami a množstvom zelene,“ uvádza developer.

Nová rezidenčná budova

Nová rezidenčná budova má 36 nadzemných podlaží, 380 dvojizbových až štvorizbových bytov, 376 balkónov, päť výťahov, 678 parkovacích stojísk, 425 metrov štvorcových obchodnej plochy a 6 300 metrov štvorcových zelene v rámci parku a zelenej strechy garážového domu.

Súčasťou projektu je multifunkčný park s veľkosťou polovice futbalového ihriska. Centrálnym prvkom je moderné detské ihrisko, plocha s workoutovými strojmi a menšie ihrisko na loptové hry.

Zelené parkovanie

Zeleňou je pokrytá aj strecha garážového domu, čo prispieva k obmedzeniu hluku, znižuje prašnosť a teplotu, zadržiava vodu a spolu s parkovou výsadbou je tak významným prínosom k udržateľnosti klímy v centre Bratislavy,“ uvádza investor.

Popri posledných administratívnych úkonoch potrebných k odovzdaniu bytov novým majiteľom budú dokončené aj všetky drobné práce v interiéri aj exteriéri. Developer JTRE pripravuje pokračovanie projektu Klingerka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk