NAKA zasahovala na Mestskej polícii Bratislava, obvinení mali zneužívať svoje právomoci a brať úplatky

Mestska policia bratislava obvinenie.jpg

Šesť mestských policajtov bolo zadržaných v skorých ranných hodinách, pričom dôvody zadržania sú momentálne v procese vyšetrovania.

Spolupráca medzi bratislavskou mestskou políciou a Národnou kriminálnou agentúrou odhalila temné tajomstvá šiestich mestských policajtov. Vyšetrovanie NAKA vyústilo do obvinenia šiestich policajtov zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Informovala o tom Mestská polícia Bratislava a akciu Meskáč potvrdila aj Polícia Slovenskej republiky na svojej sociálnej sieti.

Informuje o akcii NAKA s krycím názvom „Meskáč“. „Ide o trestné činy zneužívania právomoci verejného činiteľa a prijímania úplatku. Počas akcie sme zadržali 6 obvinených osôb,“ uviedla polícia na svojej sociálnej sieti.

Národnej kriminálnej agentúre sme poskytli plnú súčinnosť od prvého podozrenia z možného zneužívania právomocí verejného činiteľa,“ uviedol náčelník Mestskej polície Bratislava Miroslav Antal. Šesť mestských policajtov bolo zadržaných v skorých ranných hodinách, pričom dôvody zadržania sú momentálne v procese vyšetrovania.

Primátor Matúš Vallo k prípadu približuje: „Vyšetrovateľ zatkol a obvinil šiestich mestských policajtov zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a prijímania úplatku. Služobne najmladší z obvinených nastúpil do mestskej polície v roku 2015. Najstarší tam pracuje od roku 1991.

Zavedenie kamier

Mestská polícia Bratislava pod vedením Miroslava Antala prechádza od roku 2021 výraznou prestavbou. Mestská polícia Bratislava napríklad minulý rok, ako prvá v krajine, zaviedla do služby telové kamery.

Majú zabezpečiť ochranu samotných mestských policajtov, ale aj obyvateľov. „Zadržanie šiestich policajtov je ďalším krokom na ceste ku kvalitnej, fungujúcej a dôveryhodnej mestskej polícii,” vysvetlil náčelník Antal.

Výzva k obyvateľom

Obchádzanie protokolu o spustení kamery môže byť dôvodom na hĺbkovú kontrolu práce policajta a následné vyvodenie pracovnoprávnych dôsledkov. Obvinenia mestských policajtov sú dôkazom odhodlania bratislavskej mestskej polície riešiť nielen nové problémy, ale aj staré praktiky. Svedčia o pokračujúcich reformách zameraných na vytvorenie modernej a dôveryhodnej polície v meste.

Náčelník Antal tiež vyzýva verejnosť, aby v prípade podozrení zo zneužívania právomoci kontaktovala mestskú políciu. „Dnešné obvinenia sú jednoznačným dôkazom, že ich budeme brať vážne,“ dodáva Mestská polícia Bratislava a pripája sa aj primátor Vallo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk