Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ohňostroj na Dunaji
Foto: archívne, SITA
30. decembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Náklady na silvestrovský ohňostroj v Bratislave sú približne 10-tisíc eur

Okrem ohňostroja má byť pred polnočným odpočítavaním posledných sekúnd starého roka aj svetelná a laserová show.

Náklady na silvestrovský ohňostroj v Bratislave sú vo výške približne 10-tisíc eur. Ohňostroj odpália ho o polnoci z plavidla na Dunaji po odpočítaní posledných sekúnd starého roka na svetelnej časomiere na nábreží. Okrem ohňostroja má byť pred polnočným odpočítavaním posledných sekúnd starého roka aj svetelná a laserová show, ktorá má na rozdiel od minulého roka baviť publikum aj po polnoci do približne pol druhej ráno.

Svetelnú inštaláciu a letopočet na dunajskom nábreží – na Námestí L. Štúra spustia o 20:00. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Bezpečnosť a doprava

Desaťtisíce Bratislavčanov i návštevníkov prichádzajú do mesta spoločne zdieľať posledné minúty starého roka a pokiaľ nebude pre nich pripravený program, ktorého prirodzeným vyvrcholením je práve ohňostroj, hrozí zvýšené riziko nekontrolovaného používania zábavnej pyrotechniky a divokejšej zábavy v rôznych častiach mesta. Vo výsledku by sa to prejavilo zhoršenou bezpečnostnou situáciou v centre, ktorá v minulosti bola tým rozhodujúcim dôvodom, prečo mesto k organizovaným oslavám, vrátane novoročného ohňostroja, pristúpilo,“ uviedol pre agentúru SITA Peter Bubla.

Bratislavský magistrát pracuje na organizácii dopravy a bezpečnostných opatrení v spolupráci s dopravnými, bezpečnostnými a záchranárskymi zložkami, aby zabezpečili ochranu verejného poriadku, života a zdravia občanov, ako aj bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

Zákaz vybranej pyrotechniky

Na verejný poriadok a bezpečnosť v hlavnom meste bude počas Silvestra 2019 a osláv príchodu Nového roka 2020 dohliadať mestská polícia v spolupráci so štátnou políciou, rovnako ako aj v minulom roku.

Zákaz používania vybraných druhov zábavnej pyrotechniky kategórie F2 a F3 na území Bratislavy od 1. novembra 2016 upravuje všeobecne záväzné nariadenie o používaní pyrotechnických výrobkov na území hlavného mesta SR Bratislavy. Povolené sú len profesionálne ohňostroje a ‚detská pyrotechnika‘ – kategória F1,“ dodal Bubla.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X