Na Námestí SNP sa v piatok uskutoční protest proti rozkrádaniu republiky, zapojiť sa môžete aj vy

štrajk učiteľov
ilustračné. SITA

V posledných týždňoch Slovensko žije štrajkmi. Zdravotné sestry a učitelia sa zmobilizovali a parlamentu dali najavo, že situácia, ktorá v školstve a v zdravotníctve nastala, nie je už dlhšie udržateľná. Ani ďalším ľuďom nie je jedno, ako to na Slovensku vyzerá, preto ohlásili na piatok o 18. hodine v Bratislave protest.

Protest proti najväčšiemu rozkrádaniu republiky v dejinách Slovenska, ako je akcia nazvaná, je výsledkom toho, čo sa v posledných dňoch v našej krajine deje. Ide o „vrchol korupcie a klientelizmu v dejinách Slovenska. Kauza Gorila bola slabý odvar toho, čoho sme svedkami v dnešných dňoch. Stopy vedú priamo na najvyššie miesta slovenskej politiky,“ píše iniciatíva na Facebooku.

Iniciátorom protestu je Erik Chaparro, ktorý sám seba opisuje ako „nespokojného občana tohto štátu“. Občianska iniciatíva sa bude plne dištancovať od akéhokoľvek politického vplyvu. „Cieľom protestu je zjednotiť štrajkujúcich učiteľov, sestričky, živnostníkov zasiahnutých kauzou Váhostav a všetkých nespokojných občanov – tzv. Koalíciu protestujúcich.“

Zatiaľ na sociálnej sieti ohlásilo svoju účasť viac ako tisíc ľudí. Koľko ich skutočné príde, to sa ukáže v piatok o 18. hodine na Námestí SNP.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk