Námestie Karola Vaculíka v rámci SNG prejde revitalizáciou, vznikne tu nová oddychová zóna

Galeria spolupraca stare mesto.jpg

V spolupráci so SNG pracujú na revitalizácii časti Námestia Karola Vaculíka, ktoré tvorí jeden z vchodov do galérie.

Staré Mesto spolupracuje so Slovenskou národnou galériou (SNG) na novej oddychovej zóne. Ako informuje na sociálnej sieti starosta Starého Mesta Matej Vagač, súčasťou nového verejného priestoru pre SNG budú nové stromy, zeleň, aj posedenie.

V spolupráci so SNG pracujeme na revitalizácii časti Námestia Karola Vaculíka, ktoré tvorí jeden z vchodov do galérie,“ uviedol starosta. Zároveň upozornil, že priestor pred garážami bude od štvrtka 16. marca pre rekonštrukciu nepriechodný.

Prvou etapou revitalizácie bude kultivovanie priestoru pred garážami zo strany pasáže z Paulínyho ulice, kde pribudnú stromy, zeleň, nové povrchy a posedenie nielen pre návštevníkov galérie. „Priestor bude verejnou oddychovou zónou, ktorá čoskoro obohatí mapu Starého Mesta,“ poznamenal Vagač s tým, že s prácami začínajú už tento týždeň.

V druhej fáze sa budú venovať budove garáží, s ktorou má mestská časť podľa starostu veľké umelecko-komunitno-remeselné plány. „Kým sa k tomu dostaneme, doteraz zanedbávané garáže zabezpečíme a budeme udržiavať, aby si nikto neublížil,“ doplnil.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk