Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Námestie ulica Ivana Horvátha
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: enviroportal.sk
15. februára 2017 Správy Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Námestie a podzemné garáže na ulici Ivana Horvátha plánujú zrevitalizovať

Navrhovateľ Elite Holding, a. s., predložil zámer na revitalizáciu námestia a podzemných garáži na ulici Ivana Horvátha. Do zámeru možno nahliadnuť do 3. marca.

Lokalita, v ktorej sa navrhuje umiestnenie navrhovanej činnosti, sa nachádza v priestore s existujúcou zástavbou. Dotknuté námestie je vymedzené zo severnej strany objektom 4INN, časť námestia využíva existujúca reštaurácia v parteri ako letnú terasu, z južnej strany je ohraničené Exnárovou ulicou, z východnej strany bytovým panelovým domom a zo západnej strany objektom predajne potravín a ulicou Ivana Horvátha spájajúcou gymnázium a Ružinovskú ulicu.

Námestie ulica Ivana Horvátha
enviroportal.sk

Účelom navrhovaného zámeru je revitalizácia námestia a výstavba dvojpodlažných podzemných garáži. Príprava územia bude pozostávať z vytýčenia a prekládky existujúcich podzemných vedení, odstránenia spevnených plôch a fontány (plastika fontány bude zachovaná a použitá v rámci revitalizovanej fontány), odstránenia zelených plôch (humusová vrstva bude použitá pri revitalizácii námestia – pri vytváraní nových zelených plôch). V časti námestia by sa malo nachádzať oplotené detské ihrisko, ktoré bude tvoriť preliezková zostava s hojdačkou, lavičky a fitness prvky.

Námestie ulica Ivana Horvátha
enviroportal.sk

V podzemných garážach bude k dispozícií 149 parkovacích stojísk. Na 1. podzemnom podlaží (1. PP) sa nachádza 70 parkovacích miest. Ďalšie priestory na 1. PP sú predsieň s výťahom, dva priestory so schodiskami, miestnosť pre uloženie záložného zdroja energie a elektrorozvádzač, dve miestnosti pre vzduchotechnické zariadenie, sklad pre náradie a technická miestnosť. Na 2. PP sa nachádza 79 parkovacích miest. Dve parkovacie miesta budú umiestnené na teréne.
Predpokladaný termín začatia a ukončenia činnosti je apríl 2017 a apríl 2018.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X