Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Námestie ulica Ivana Horvátha
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: enviroportal.sk
15. februára 2017 Správy Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Námestie a podzemné garáže na ulici Ivana Horvátha plánujú zrevitalizovať

Navrhovateľ Elite Holding, a. s., predložil zámer na revitalizáciu námestia a podzemných garáži na ulici Ivana Horvátha. Do zámeru možno nahliadnuť do 3. marca.

Lokalita, v ktorej sa navrhuje umiestnenie navrhovanej činnosti, sa nachádza v priestore s existujúcou zástavbou. Dotknuté námestie je vymedzené zo severnej strany objektom 4INN, časť námestia využíva existujúca reštaurácia v parteri ako letnú terasu, z južnej strany je ohraničené Exnárovou ulicou, z východnej strany bytovým panelovým domom a zo západnej strany objektom predajne potravín a ulicou Ivana Horvátha spájajúcou gymnázium a Ružinovskú ulicu.

Námestie ulica Ivana Horvátha
enviroportal.sk

Účelom navrhovaného zámeru je revitalizácia námestia a výstavba dvojpodlažných podzemných garáži. Príprava územia bude pozostávať z vytýčenia a prekládky existujúcich podzemných vedení, odstránenia spevnených plôch a fontány (plastika fontány bude zachovaná a použitá v rámci revitalizovanej fontány), odstránenia zelených plôch (humusová vrstva bude použitá pri revitalizácii námestia – pri vytváraní nových zelených plôch). V časti námestia by sa malo nachádzať oplotené detské ihrisko, ktoré bude tvoriť preliezková zostava s hojdačkou, lavičky a fitness prvky.

Námestie ulica Ivana Horvátha
enviroportal.sk

V podzemných garážach bude k dispozícií 149 parkovacích stojísk. Na 1. podzemnom podlaží (1. PP) sa nachádza 70 parkovacích miest. Ďalšie priestory na 1. PP sú predsieň s výťahom, dva priestory so schodiskami, miestnosť pre uloženie záložného zdroja energie a elektrorozvádzač, dve miestnosti pre vzduchotechnické zariadenie, sklad pre náradie a technická miestnosť. Na 2. PP sa nachádza 79 parkovacích miest. Dve parkovacie miesta budú umiestnené na teréne.
Predpokladaný termín začatia a ukončenia činnosti je apríl 2017 a apríl 2018.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X