Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
11. októbra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Námestie slobody získava nový vzhľad

Aktuálne končí druhá etapa, v rámci ktorej na námestí pribudlo workoutové ihrisko, pobytové trávniky so závlahou a lokálne sa upravila dlažba. Do úplného ukončenia tejto etapy pribudne záhon zelene a nové stromy.

Na Námestí slobody sme od minulého roka odviedli kus práce, ktorý je už viditeľný. Upraviť tak veľký verejný priestor si vyžaduje čas, financie a námahu. Som rád, že sa nám spolu s partnerom podarilo spojiť všetky tieto tri atribúty a Námestie slobody, ktoré je jedným z najdôležitejších verejných priestorov, bude po dlhých rokoch zanedbávania zrekonštruované a poskytne Bratislavčanom a návštevníkom mesta miesto pre aktívnu formu oddychu,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal po kontrolnom dni.

1.jpg
bratislava.sk

V rámci druhej etapy revitalizačných prác bolo na Námestí slobody vysadených 5 000 m2 trávnikov so závlahou, 3 600 m2 vymenených betónových povrchov a vybudované nové workoutové ihrisko vrátane úpravy jeho okolia. Do samotného ukončenia revitalizácie hlavné mesto vybuduje na námestí záhon zelene so 6 stromami na mieste bývalých schodov, vysadí 20 nových stromov a opraví dlažbu vo vnútornom okruhu fontány.

2.jpg
bratislava.sk

Sme radi, že naše občianske združenie Dobré miesto pomáha revitalizovať tento rozsiahly verejný priestor. Výsledky prác už sú viditeľné, okrem závlahy a nových trávnikov sa budeme momentálne venovať budovaniu nového zeleného záhonu a výsadbe viac ako 20 stromov. Nová zeleň spríjemní námestie a prinesie nové tienisté plochy, čo je pri rozsahu priestoru v lete potrebné. Paralelne pracujeme na spracovaní projektovej dokumentácie k rekonštrukcii fontány, ktorá prejde štandardným schvaľovacím procesom,“ dodáva Jakub Gossányi, šéf developmentu v HB Reavis Slovakia.

4.jpg
bratislava.sk

Po ukončení tejto etapy sa začne tretia etapa, ktorou je rekonštrukcia fontány Družba. Pôjde o finančne, technicky a časovo náročnú opravu, ktorá je naplánovaná v priebehu budúceho roka. Aktuálne architektonické štúdio v koordinácii s hlavným mestom a OZ Dobré m(i)estom založeným spoločnosťou HB Reavis už pracujú na projektovej dokumentácii, ktorá určí spôsob rekonštrukcie.

Na Námestí slobody sú po novom umiestnené aj informačné tabule, ktoré usmerňujú najmä pohyb psov. Mesto sa rozhodlo pre model západoeurópskych metropol a vyčlenilo pre nich priestor.

7.jpg
bratislava.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X