Napínavá akcia v Bratislave: Policajti chytili podvodníka vďaka kamerám priamo v byte seniorky

Seniorka dochodkyna podvod peniaze podvodníci
Foto: ilustračné, GettyImages

Polícia v Bratislave odhalila nový druh podvodu zameraného na seniorov. Vďaka pozornosti rodiny a kamerovému systému sa podarilo zadržať podvodníka priamo v byte 82-ročnej seniorky. Takýto trik sa pokúsil na seniorku použiť.

Policajti piateho bratislavského okresu odhalili nový druh podvodu zameraného na najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľov – seniorov. Tento prípad však skončil úspešne vďaka príkladnej starostlivosti príbuzných a kamerovému systému, ktorý mala inštalovaný 82-ročná seniorka vo svojom byte. Vďaka týmto opatreniam bol podvodník zadržaný hliadkou Policajného zboru priamo na mieste.

Všetko sa začalo v utorok 21. mája 2024 krátko pred 11.00 hod. Seniorku oslovil priamo na Osuskej ulici 37-ročný muž a ponúkol jej na predaj hodinky za tisíc eur. Keďže seniorka nemala pri sebe dostatok peňazí, podvodník jej navrhol, že môžu ísť k nej domov, kde dôjde k predaju. Po príchode do jej bytu jej muž ponúkol predaj štyroch kusov hodiniek, za ktoré nakoniec požadoval 430 eur.

Seniorka však vďaka svojej rodine mala byt zabezpečený kamerovým systémom a jej príbuzní na diaľku monitorovali kamerové zábery. Keďže spozorovali na kamerách neznámeho muža v babkinom byte, bezodkladne privolali policajnú hliadku. Tá na miesto dorazila veľmi rýchlo a podvodníka obmedzila na osobnej slobode priamo v byte.

Podvodníka následne policajti eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia. Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V v súvislosti s týmto prípadom začali trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu, spáchaného na chránenej osobe.

Polícia zároveň opätovne apeluje na všetkých, najmä na seniorov a ich príbuzných. Vyzývajú, aby boli obozretní voči neznámym osobám, ktoré ich kontaktujú z rôznych dôvodov a žiadajú od nich peniaze. Vydáva tieto odporúčania:

  • aby boli obozretní voči neznámym osobám, ktoré ich telefonicky kontaktujú z rôznych príčin (napr. že ich byt/dom bude vykradnutý, vnuk mal nehodu a i.) a žiadajú od nich peniaze,
  • aby si skutočnosti uvádzané v telefonickom rozhovore s neznámou osobou ihneď overili u svojich príbuzných alebo iných osôb, ktorým dôverujú,
  • aby nevyberali svoje finančné úspory pre cudzie osoby zo svojich účtov a nedávali peniaze osobám, ktoré nepoznajú,
  • aby nevpúšťali cudzie osoby na svoj pozemok, do svojich príbytkov,
  • aby v týchto prípadoch, alebo aj v iných prípadoch, kedy majú podozrenie z podvodného konania, ihneď kontaktovali Policajný zbor na čísle 158.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk