Napoleonove vojská opäť napadnú Bratislavu. Ubránime sa?

Obliehanie mesta Napoleonom I.
SITA

Rekonštrukcia obliehania Bratislavy Napoleonom I. sa uskutoční počas piatka a soboty. V Sade Janka Kráľa uvidíte od piatka večera do soboty večera ukážky historických bojov, táborenia armád, delostreleckých ostreľovaní i samotnú rekonštrukciu bitky o Bratislavu.

Akcia začne delostreleckým ostreľovaním na Tyršovom nábreží v piatok o 21.30 hod. V sobotu od 9.00 do 12.30 hod. sa bude konať pochod vojsk cez Most SNP do centra Bratislavy na Hlavné a Primaciálne námestie. Tam budú pripravené ukážky vojenských šarvátok a cvičení oboch armád.

V priestoroch vojenského tábora v Sade Janka Kráľa budú pripravené stánky s ľudovým umením. Od 14. hodiny bude sprístupnený vojenský tábor a návštevníci budú môcť sledovať ukážky výcviku a života oboch armád.

Od 16.30 hod. sa začnú obe armády formovať, budú sa pripravovať na boj a pochodovať na bojisko. Nasledovať bude rekonštrukcia bitky o Bratislavu z roku 1809. V sobotu od 21. hodiny bude na Tyršovom nábreží pre záujemcov pripravená ukážka delostreleckého bombardovania Bratislavy. Viac o programe TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk