Napriek potvrdeným prípadom u zdravotníkov, funguje centrálny príjem Nemocnice Ružinov v štandardnom režime

Klinika pneumológie, ftizeológie a funkčnej diagnostiky počas prehliadky aktuálnych opatrení Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove ministrom zdravotníctva SR a riaditeľkou UNB v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom (2019-nCoV). Bratislava, 11. apríl 2020.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Na centrálnom príjme ružinovskej nemocnice bol u 18 zdravotníkov potvrdený koronavírus.

Na centrálnom príjme v Nemocnici Ružinov v Bratislave u 18 zdravotníkov potvrdili koronavírus. Centrálny príjem nemocnice však poskytuje zdravotnú starostlivosť v štandardnom režime. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Nie je pravda, že by sme neprijímali pacientov na CPO (centrálne prijímacie oddelenie, pozn. SITA). Centrálny príjem v Nemocnici Ružinov aktuálne poskytuje zdravotnú starostlivosť v štandardnom režime. Priestory boli vydezinfikované, v noci bola zrealizovaná ohnisková dezinfekcia a priestory tohto pracoviska sú už plne k dispozícii našim pacientom,“ ozrejmila Kliská. Pacientom, ktorí v noci navštívili centrálny príjem, bola podľa jej slov zdravotná starostlivosť poskytnutá v plnom rozsahu a všetci boli ošetrení v náhradných priestoroch.

V sobotu v Národnom onkologickom ústave v Bratislave potvrdili koronavírus šiestim lekárom, piatim sestrám a dvom sanitárom. Pre SME to potvrdila hovorkyňa ústavu Patrícia Kubicová. „Naďalej poskytujeme zdravotnú starostlivosť pre pacientov v štandardnom režime,“ doplnila.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk