Narcisy na pomoc onkologickým pacientom opäť zaplavia Slovensko, prispieť môžete aj v Bratislave

DEŇ NARCISOV: 20. ročník
ilustračné: SITA

Dobrovoľníci so žltými narcismi o dva týždne opäť vyjdú do ulíc slovenských miest, aby pomohli onkologickým pacientom. Už 22. ročník celoslovenskej finančnej zbierky Deň narcisov sa uskutoční v piatok 13. apríla. Informovala o tom organizácia Liga proti rakovine, ktorá zbierku organizuje.

Dobrovoľníci v žltých tričkách budú vyberať príspevky a odmeňovať darcov odznakmi v podobe žltých narcisov, ktoré symbolizujú nádej a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s onkologickým ochorením. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky ľudia pomôžu získať finančné prostriedky na konkrétnu praktickú pomoc pacientom s rakovinou a ich rodinám na celom Slovensku. „Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých, a že majú našu podporu,“ uvádza Liga proti rakovine na svojej internetovej stránke.

Pomoc rôznymi spôsobmi

Minulý rok sa počas zbierky podarilo vyzbierať 943-tisíc eur. Vďaka týmto financiám Liga proti rakovine každoročne zastrešuje psychosociálne projekty, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. V Centrách pomoci v Bratislave, Martine a Košiciach denne pripravuje program a ponúka širokú škálu služieb vrátane rehabilitácií, jazykových kurzov, prednášok a workshopov. Časť financií zo zbierky je určená na priamu finančnú pomoc pacientom, ktorí sa v dôsledku ochorenia ocitli v hmotnej núdzi. Liga proti rakovine sa okrem toho stará o prevenciu a informovanosť verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.

Prispieť do zbierky môže každý aj mimo hlavných zbierkových dní. Napríklad vkladom na účet Ligy proti rakovine SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo zaslaním SMS v hodnote dve eurá na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk