Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dunajské Bienále, umenie,
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
11. júla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Národná galéria vypísala konkurz na bienále v Benátkach

Slovenská národná galéria (SNG) vypísala výberové konanie na 57. bienále výtvarného umenia v Benátkach 2017. Konkurz na nášho zástupcu na najväčšej a najstaršej európskej prehliadke súčasného vizuálneho umenia vychádza z výsledkov verejnej diskusie, ktorá sa v národnej galérii konala 17. júna.

Väčšina účastníkov diskusie nazvanej Otvorene o pavilóne na benátskom Bienále sa zhodla na tom, že slovenské výtvarné umenie by v Pavilóne Českej a Slovenskej republiky tentoraz mala zastupovať umelecká osobnosť, a nie často veľmi neurčito definovaný projekt. SNG sa rozhodla vyhovieť tejto požiadavke a z výberového konania chce získať meno relevantnej osobnosti či umeleckej skupiny, ktorá by dôstojne zastúpila slovenskú reprezentáciu na Bienále, informuje SNG na svojej webstránke.

Umelca, alebo umeleckú skupinu, ktorá bude slovenské výtvarné umenia zastupovať od mája do novembra 2017 na 57. medzinárodné bienále výtvarného umenia v Benátkach, vyberie odborná komisia. Tvoriť ju budú osobnosti pôsobiace v oblasti vizuálneho umenia zo Slovenska a z Česka, zástupca Ministerstva kultúry SR a Slovenskej národnej galérie. Komisia sa stretne v septembri. Posúdi relevanciu prihlásených tvorcov, či tvorivých skupín na umeleckej scéne, ich umelecký potenciál a aj schopnosť pripraviť projekt pre Bienále.

„Reprezentanta môžu navrhnúť kurátori, galeristi, historici a teoretici umenia, prípadne samotní umelci,“ avizuje v oznámení o vypísaní konkurzu SNG. Vybraného umelca či umeleckú skupinu poveria prípravou projektu a SNG víťaza konkurzu zverejní na svojej webstránke. Záujemcovia musia do SNG podať prihlášky elektronicky, poštou alebo osobne do Slovenskej národnej galérie v Bratislave najneskôr do pondelka 5. septembra do 12.00 hod. v obálke označenej Bienále výtvarného umenia 2017.

Viac info TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X