Národný beh Devín - Bratislava sa vracia po viac ako trojročnej pandemickej prestávke

Narodny beh devin bratislava.jpg
Foto: archívne, behsity.sk

Sedemdesiaty štvrtý ročník sa po pandemickej pauze uskutoční znova v klasickom formáte.

Národný beh Devín – Bratislava sa vracia po trojročnej pandemickej prestávke do hlavného mesta. Ako informovali z magistrátu Bratislavy, najstaršie slovenské atletické a športové podujatie sa uskutoční v nedeľu 9. októbra o 10.00 hod.

Sedemdesiaty štvrtý ročník v názve s národnou lotériovou spoločnosťou Tipos sa v réžii Správy telovýchovných a rekreačných zaradení mesta Bratislava (STaRZ) síce nepobeží v tradičnom aprílovom termíne, ale po viac ako trojročnej pauze sa uskutoční znova v klasickom formáte,“ uvádza organizátor podujatia.

Pre pandémiu zrušené

Naposledy spod devínskeho brala do centra Bratislavy (11,625 kilometra) bežali športovci 14. apríla 2019. O rok neskôr pandémia spôsobila, že beh sa v tradičnom aprílovom, ale ani v náhradnom októbrovom, či v decembrovom termíne neuskutočnil.

Vlani klasický Národný beh Devín – Bratislava v dôsledku pandémie opäť absentoval, uskutočnil sa len symbolicky a 28. novembra ho oficiálne odbehla štvorica bežcov.

Termín sa neustále posúval a napokon sa okrem symbolického behu štvorice behalo len virtuálne – každý individuálne na rôznych miestach na Slovensku a v zahraničí.

Financie pre zdravotníkov

Celé vyzbierané štartovné zo 73. ročníka Tipos Národného behu Devín – Bratislava od 2 496 bežcov vo výške 29 310 eur putovalo zdravotníkom v nemocniciach pomáhajúcim pacientom zápasiacim s ochorením COVID-19,“ uviedol organizátor.

Organizátori 74. ročníka už spustili registráciu na hlavný beh z Devína do Bratislavy (je súčasť Bežeckého pohára SAZ 2022) a takisto aj na tzv. malý Devín pre mládež a rekreačných bežcov so štartom pod mostom Lanfranconi na približne 2,6 kilometra dlhej trati.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk