Národný futbalový štadión nám rastie každým dňom

Národný futbalový štadión
Národný futbalový štadión, Foto: Facebook

Výstavba nového futbalového štadióna na Tehelnom poli nám rastie do výšky každým dňom. Dnes už je podoba štadióna v pokročilom štádiu hrubej stavby a termín prvého zápasu sa neodkladne blíži. I keď sa v harmonograme výstavby objavil menší časový sklz, ten by však nemal ohroziť plánovanú kolaudáciu štadióna koncom roka 2018.

Nový Národný štadión na Tehelnom poli s plánovanou kapacitou okolo 22 500 miest, začali budovať 1. septembra 2016. Projekt s rozpočtom okolo 75 miliónov eur má za úlohu vybudovať štadión, ktorý bude spĺňať kritériá štvorhviezdičkovej kategórie európskej futbalovej únie UEFA.

Na samotnej výstavbe sa pracuje každý deň a stavebné práce na všetkých tribúnach sa blížia ku koncu. Nasleduje montáž strešnej krytiny nad hlavnou tribúnou a výstavba oblúkov, ktoré budú tribúny spájať. Črtajúcu sa hrubú stavbu nového štadióna, si naši čitatelia môžu pozrieť na záberoch z drona vo videu nižšie.

Výstavba sa dostala do mierneho časového sklzu, čo by však nemalo ohroziť konečný termín plánovanej kolaudácie. V polovicu roku 2018 sa plánuje položiť trávnik a následne sa začne budovanie celkovej infraštruktúry. Národný futbalový štadión na Tehelnom poli bude domovským stánkom futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava. V ostatných prípadoch bude slúžiť na reprezentačné zápasy vo všetkých kategóriách.

Národný futbalový štadión
Národný futbalový štadión, Foto: Youtube
Národný futbalový štadión
Národný futbalový štadión, Foto: Youtube
Národný futbalový štadión
Národný futbalový štadión, Foto: Youtube

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk