Národný inšpektorát práce znovu zrušil rozhodnutie o zákaze používania historickej budovy SND

Slovenske narodne divadlo opera ples obmedzenia dopravny podnik bratislava mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Vedenie SND od začiatku tvrdí, že uzatvorenie historickej budovy SND je účelové a tendenčné. 

Národný inšpektorát práce znovu zrušil rozhodnutie o zákaze používania historickej budovy Slovenského národného divadla (SND). Vec vrátil na prejednanie bratislavskému Inšpektorátu práce, a to z dôvodu pochybení.

Prvé rozhodnutie o zákaze používania historickej budovy SND dostalo divadlo od bratislavského inšpektorátu 3. mája 2022. Rozhodnutie rešpektovalo a budovu uzatvorilo, no zároveň sa voči nemu odvolalo na Národný inšpektorát práce. Ten rozhodnutie zrušil v júli a záležitosť vrátil na opätovné prejednanie a rozhodnutie. Bratislavský inšpektorát práce potvrdil svoje prvé rozhodnutie o uzatvorení historickej budovy SND, no divadlo sa voči tomu opäť odvolalo.

Aj toto druhé rozhodnutie Národný inšpektorát práce zrušil a vrátil na prejednanie, tomu istému inšpektorovi. Vrátenie zdôvodnil opätovným pochybením inšpektora práce. Vedenie SND vníma úsilie inšpektora práce o uzatvorenie historickej budovy ako účelové a podľa neho to potvrdzuje vyjadrenia riaditeľa SND Mateja Drličku o šikane zo strany štátu. SND to uvádza v tlačovej správe.

Táto neúnavná snaha inšpektora práce silou-mocou uzavrieť historickú budovu SND je iba ďalším dôkazom o šikane zo strany úradov, ktorej vedenie SND čelí, odkedy na jar tohto roka zredukovalo interný operný súbor. Uvidíme, koľko pokusov mu bude Národný inšpektorát práce tolerovať,“ tvrdí ekonomický riaditeľ SND Matej Bošňák.

Dodal, že od začiatku tvrdili, že uzatvorenie historickej budovy SND je účelové a tendenčné. „Koľkokrát musí jeden inšpektor dostať vec na prejednanie, aby si niekto všimol, že je buď absolútne nekompetentný, alebo s ním asi niečo nie je v poriadku?“ povedal Bošňák.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk