Národný onkologický ústav bude mať nového riaditeľa, Valocký vo funkcii končí

Národný onkologický ústav
Foto: archívne, SITA

Jozef Valocký už nebude šéfovať Národnému onkologickému ústavu (NOÚ). Funkcie generálneho riaditeľa sa vzdal sám. Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská vo štvrtok jeho rezignáciu prijala, informuje hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. Valocký pôsobil ako generálny riaditeľ NOÚ od 29. novembra 2016, vo funkcii skončí k 30. aprílu tohto roka.

„Rozhodnutie pána Valockeho oceňujem a ďakujem za odvedenú prácu. Verím, že tento krok, ktorý si vážim, prispeje k stabilizácii ústavu. Na prvom mieste je pre mňa pacient, preto mi záleží na tom, aby sa v ústave poskytovala kvalitná zdravotná starostlivosť a stabilizácia kľúčových kvalitných zdravotníkov je pre mňa podstatná,“ reagovala na Valockého rozhodnutie ministerka Kalavská.

Jozef Valocký uviedol, že kroky, ktoré z funkcie riaditeľa ústavu vykonal, preukazujú to, že na prvom mieste je uňho pacient. Uvedomuje si, že onkologickí pacienti veľmi citlivo vnímajú nielen svoje ochorenie, ale aj atmosféru v zariadeniach, ktoré im poskytujú zdravotnú starostlivosť. „Pre upokojenie situácie som sa rozhodol odovzdať svoju rezignáciu z postu generálneho riaditeľa NOÚ. Zároveň si prajem, aby kontinuita opatrení vedúcich k zlepšeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti, zvýšeniu komfortu pacientov a zabráneniu nekalých praktík, ktorých nápravu sme za uplynulý rok vykonali, ostala zachovaná,“ dodal Valocký.

Nejde o prvé zlyhanie

NOÚ v Bratislave vedie Rada riaditeľov zložená z generálneho, ekonomického a medicínskeho riaditeľa. Po ukončení pôsobenia Jozefa Valockého môže pozíciu generálneho riaditeľa dočasne zastavať iná osoba až do ukončenia úspešného výberového konania, najdlhšie však na obdobie 6 mesiacov. Ústav môže byt dočasne vedený aj dvoma členmi z troch, v tomto prípade medicínskym a ekonomickým riaditeľom.

Stolička pod generálnym riaditeľom NOÚ Jozefom Valockým sa začala otriasať po informáciách uverejnených v TV Markíza o tom, že v ústave majú nedostatok personálu a predlžuje sa čakanie pacientov na operácie. Na podobné personálne problémy upozorňovali zamestnanci aj na predchádzajúcom pôsobisku Valockého v nitrianskej fakultnej nemocnici, kde takisto zastával pozíciu generálneho riaditeľa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk