Národný ústav detských chorôb bude spolupracovať s holandským Centrom princeznej Maximy

Nudch narodny ustav detskych chorob spolupraca.jpg

Dohoda zvyšuje šance pre deti s rakovinou a umožňuje tiež, aby sa naše špičkové zdravotnícke inštitúcie zlepšovali v spolupráci s holandskými kolegami.

Národný ústav detských chorôb podpísal dohodu s holandským Centrom princeznej Maximy. Napísala na sociálnej sieti prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá tak ohodnotila biznis fórum, ktoré sa spolu s holandským kráľovským párom konalo v stredu 8. marca.

Biznis fórum prinieslo podľa hlavy štátu viacero skvelých výstupov pre naše zdravotníctvo a jedným z nich bola dohoda, ktorú podpísala prednostka kliniky detskej hematológie a onkológie Alexandra Kolenová s holandským Centrom princeznej Maximy.

Je to začiatok spolupráce v oblasti spoločného výskumu, vzdelávania lekárov a sestier a zároveň dohoda o tom, že budú vzájomne konzultovať alebo si pomáhať pri liečbe najťažších pacientov,“ skonštatovala Zuzana Čaputová, podľa ktorej dohoda predstavuje konkrétnu pomoc deťom.

Navyše zvyšuje šance pre deti s rakovinou a umožňuje tiež, aby sa naše špičkové zdravotnícke inštitúcie, ako je Národný ústav detských chorôb, ďalej v spolupráci s holandskými kolegami zlepšovali.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk