Národný ústav detských chorôb v Bratislave chce kúpiť lieky za viac ako 12 miliónov eur

Narodny ustav detskych chorob bratislava sita.jpg
Ilustračná foto: SITA/Diana Černáková

Ústav chce obstarať antineoplastické činidlá, liečivá pre výživovú sústavu a látkovú premenu, ale aj pre nervový systém a zmyslové orgány.

Národný ústav detských chorôb plánuje kúpiť antineoplastické činidlá, liečivá pre výživovú sústavu a látkovú premenu, ale aj pre nervový systém a zmyslové orgány. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania a súťažných podkladov je celková odhadovaná hodnota zákazky vyše 12 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Predmetom zákazky, ktorý sa delí na časti, sú lieky s účinnými látkami Dinutuximab beta, Nusinersen, Alfa-agalzidáza, Alfa-alglukozidáza, Beta-agalzidáza, Galsulfáza, Idebenón, Idursulfáza a Imigluceráza. Uchádzač môže predložiť ponuku na celý predmet zákazky alebo len jeho časti. Ponuky uchádzačov budú hodnotené samostatne pre každú časť.

Národný ústav detských chorôb bude nákup financovať z vlastných zdrojov a nevyžaduje zábezpeku ponuky. Dĺžka trvania zákazky v prípade všetkých jej deviatich častí je 24 mesiacov. Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť do 18. júla 2019.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk