Našli ste si takéto oznámenie o zlom parkovaní od mestskej polície? Ide o falošné papiere

Mestská polícia Bratislava
Foto: Facebook/ MČ Rača

Mestská polícia upozorňuje, že oznamy za stierače nadáva a nepoužívajú ich ani parkovací asistenti mesta.

V Starom Meste sa objavili falošné oznamy o nesprávnom parkovaní pod hlavičkou mestskej polície (MsP). Informoval o tom vedúci oddelenia komunikácie MsP Bratislava Peter Borko.

Mestská polícia eviduje v posledných dňoch viacero otázok, ktoré sa týkajú falošných oznamov o nesprávnom parkovaní,“ uviedol s tým, že oznamy sú vytlačené na kancelárskom papieri a umiestnené za stieračmi.

Informujú o zaznamenaní v systéme BPS (Bratislavský parkovací systém) a o udelení pokuty 85 eur,“ dodal.

Použité zlé údaje

Borko upozorňuje, že text týchto oznamov môže pomýliť ľudí. „Radi by sme upozornili verejnosť, že MsP takéto oznamy za stierače nedáva, nerobia to ani parkovací asistenti v regulovaných zónach PAAS. Taktiež nejde o oznamy spoločnosti BPS PARK, ktorá reguluje parkovanie v časti Starého Mesta,“ zdôraznil.

Falosny oznam o pokute.jpg
Falošný oznam. Foto: MSP Bratislava

V oznamoch sú použité zlé údaje, v texte sa nachádzajú chyby a je uvedené aj nesprávne telefónne číslo na políciu. „Z formátu vyhotovenia tiež vidieť, že ide o neodbornú a laickú prípravu oznámení,“ poznamenal.

Pokuty vydávajú len osobne

MsP a parkovací asistenti hlavného mesta využívajú spolu tri druhy nálepiek, ktoré majú informatívny charakter, a jedno oznámenie.

Prostredníctvom oznamov na vozidlách nebudeme nikdy verejnosť žiadať o úhradu pokuty. Všetky peňažné operácie je možné riešiť len s policajtmi v teréne, keď vám vydajú bloky v príslušnej hodnote pokuty, na jednotlivých okresných veliteľstvách, kam vás zavolajú za účelom prejednania priestupku alebo na základe doručenej pokuty na adresu majiteľa vozidla aj s odôvodnením,“ vysvetlil Borko.

Žlté a oranžové nálepky

V Bratislave je možné najčastejšie sa stretnúť so žltými nálepkami, ktoré informujú o zablokovaní imobilizérom.

Imobilizer.jpg
Nálepka MSP – imobilizér. Foto: MSP Bratislava

Po spustení regulovaného parkovania v zónach PAAS si mohli šoféri na oknách sa strane vodiča nájsť informatívnu nálepku o spáchaní priestupku.

Tie už nahradili oranžové nálepky s informáciou o tom, že bude udelená pokuta prostredníctvom inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ ozrejmil Borko.

Paas.jpg
Nálepka MSP – PAAS. Foto: MSP Bratislava

Nové svetlomodré nálepky

Mimo regulovaných zón PAAS začne v týchto dňoch MsP využívať svetlomodré nálepky, ktorými bude vodičov informovať o spáchaní priestupku a o tom, že ich zaznamenali v rámci kontroly, ktorá využíva inštitút objektívnej zodpovednosti.

Stretnúť sa je možné aj s oznámením, keď príslušné okresné veliteľstvo vyzve majiteľa vozidla na prejednanie priestupku. Vo všetkých prípadoch je možné sa obrátiť na linku 159, kde operátori poskytnú ďalšie informácie,“ uzavrel.

Objektivna zodpovednost.jpg
Nálepka MSP – objektívna zodpovednosť. Foto: MSP Bratislava
Oznamenie za ucelom prejednania.jpg
Nálepka MSP – prejednanie. Foto: MSP Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk