Natočili ste sobotné výtržnosti? Polícia žiada o pomoc pri zisťovaní totožnosti výtržníkov!

protesty, islamizácia
SITA

V Bratislave sa v sobotu uskutočnil protest proti prílevu imigrantov do Európy, polícia už obvinila dvoch ľudí pre podozrenie z útokov na verejného činiteľa.

Polícia žiada verejnosť a média o pomoc pri dokumentovaní protiprávnych konaní počas sobotného protestu proti prílevu migrantov. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, polícia žiada kohokoľvek, komu sa počas zhromaždení podarilo zachytiť v centre mesta protiprávne konania osôb a má tieto činy natočené na telefóne, kamere alebo má iné obrazové zábery, aby ich poskytol polícii. Ľudia či pracovníci médií to môžu urobiť na stálej službe na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave I na Sasinkovej ulici 23.

Polícia už v nedeľu informovala, že v súvislosti so sobotňajším protestným zhromaždením v Bratislave skončili na polícii pre podozrenie z útokov na verejného činiteľa dve osoby. Pre podozrenie z prečinu výtržníctva, keď na nádvorie Bratislavského hradu počas cyklistických pretekov vnikla skupina približne 300 osôb a následne sa začali potýčky, polícia zadržala celkom 27 osôb. Ďalších 45 osôb policajti zadržali na Židovskej ulici po tom, čo hádzali kamene a iné predmety na služobné motorové vozidlá parkujúce na Staromestskej ulici.

Z prečinu výtržníctva poverený príslušník policajného zboru obvinil ďalšie tri osoby, ktoré policajti zadržali na mieste činu po tom, čo poškodili na Predstaničnom námestí dve služobné motorové vozidlá polície. Z celkového počtu zadržaných osôb pre podozrenie z trestnej činnosti je 41 občanov Českej republiky, ktorí sú podozriví z prečinu výtržníctva.

V Bratislave sa v sobotu 20. júna uskutočnilo protestné zhromaždenie s názvom „STOP islamizácii Európy! Spoločne proti diktátu Bruselu, za Európu pre Európanov!“, ktoré protestovalo proti prílevu imigrantov do Európy. Zároveň sa v hlavnom meste uskutočnilo aj zhromaždenie „Spoločne proti nenávisti – Bratislava blokuje“, kde sa zišlo približne dvesto ľudí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk