Návrh na riešenie potrieb Bratislavy nie je systémový, ale pomôže obyvateľom i pracujúcim v meste, tvrdí Raši

Primacialny palac bratislava sportovec roka mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.sk

Podľa štatistík môže v Bratislave žiť do pol milióna ľudí, reálne ich tam však žije aj 600-tisíc a viac, uvádza Raši.

Riešenie potrieb hlavného mesta SR, s ktorým prichádza vláda na výjazdové rokovanie v Bratislave, nie je systémové. Pomôže však Bratislavčanom i ľuďom pracujúcim v hlavnom meste. Uviedol to podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši počas krátkeho brífingu pred výjazdovým rokovaním kabinetu v Primaciálnom paláci v Bratislave.

Raši je tiež predkladateľom spomínaného návrhu riešenia potrieb Bratislavy. „Za najväčší problém Bratislavy považujem to, že reálne podľa štatistík tu môže žiť do 500-tisíc obyvateľov. Dennodenná skutočnosť, aj pre to, že ľudia nie sú prihlásení na trvalý pobyt, môže byť 600-tisíc aj viac,” vysvetlil Raši s tým, že riešením by mohla byť novelizácia zákona o meste Bratislava.

Táto myšlienka podľa jeho slov „má rácio“, ale s návrhom musí prísť mesto. Zároveň by v tom prípade bolo potrebné objasniť, komu sa odoberie, alebo či bude mať Bratislava špeciálny status, keďže je hlavným mestom. Kým sa však táto situácia nedorieši, vláda prichádza s riešením, ktoré predstavia na tlačovej konferencii po rokovaní vlády.

Iba dve mestá na Slovensku majú vlastné zákony, sú nimi Bratislava a Košice. Tieto mestá majú aj iné koeficienty, podľa čoho sú platené,” uviedol Raši. „Je pre mňa úplne nové a vzrušujúce, že ako bývalý primátor Košíc prichádzam s návrhom na podporu Bratislavy,“ dodal na záver.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk