Návrh obnovy Námestia slobody nie je revolučný, uviedol primátor

BRATISLAVA: Námestie slobody
ilustračné: SITA

Návrh obnovy Námestia slobody v hlavnom meste nie je revolučný a neprichádza s niečim zásadne novým. Povedal to primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s tým, že to nebudú veľké stavebné práce, je to len úprava pôvodného priestoru.

„Návrh len potvrdil, že priestor je dobrý taký, aký je. Treba len opraviť mobiliár, do poriadku treba dať aj podlahy,“ spomenul. Jedno z najväčších a najznámejších námestí v Bratislave revitalizujú. „Na námestí sa darí uskutočňovať výsledky architektonickej súťaže,“ odpovedal primátor na otázku, ako pokračujú práce na obnove verejného priestoru. „Čakáme na lepšie počasie, aby sme mohli pokračovať s prácami, s ktorými sme začali minulý rok,“ poznamenal.

Revitalizácia ešte neskončila

Víťazný návrh súťaže na revitalizáciu Námestia slobody má podľa poroty najväčší potenciál, ako z hľadiska uskutočnenia, tak i z hľadiska ďalšieho rozvoja tohto verejného priestoru. Návrh určí spôsob i formu jeho revitalizácie a je výsledkom ideovej architektonicko-urbanistickej a krajinárskej súťaže s názvom Revitalizácia Námestia slobody. Po ukončení prvej etapy, v rámci ktorej hlavné mesto vlani upravilo a vyčistilo námestie sa posúvajú do druhej etapy. Jej hlavnou ideou je revitalizácia verejného priestoru na základe úspešného návrhu súťaže.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk