Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bratislava-top-mesto-europy-uspech-ufo-hrad-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages
18. septembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Navrhnutí členovia predstavenstiev mestských podnikov z prvých výberových konaní sú už známi

Vyberali odborníkov zodpovedných za financie v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, Dopravnom podniku Bratislava a v podniku Odvoz a likvidácia odpadu. Definitívne o nich rozhodne mestské zastupiteľstvo.

Známi sú noví navrhnutí členovia predstavenstiev troch mestských spoločností v Bratislave z prvých výberových konaní. V uplynulých dňoch vyberali odborníkov zodpovedných za ekonomiku a financie v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a. s. (BVS), Dopravnom podniku Bratislava, a. s. (DPB) a spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu, a. s. (OLO).

V prípade posledného uvedeného podniku komisia vyberala aj člena predstavenstva pre technický úsek. Komisia odporučila mená vybraných uchádzačov primátorovi Bratislavy Matúšovi Vallovi, definitívne o nich rozhodne mestské zastupiteľstvo. Informovalo o tom v utorok agentúru SITA Hlavné mesto SR Bratislava v tlačovej správe.

Za člena predstavenstva OLO pre technický úsek komisia odporučila vymenovať Andreja Rutkovského. O túto pozíciu sa uchádzalo spolu štrnásť záujemcov, komisia z nich pozvala na vypočutie 13. septembra štyroch popri Rutkovskom Matúša Babku, Tomáša Murajdu a Juraja Schwarza.

Asistovala výberová komisia

Za člena predstavenstva spoločnosti OLO zodpovedného za ekonomický a finančný úsek komisia odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Pavla Rudyho. A to na základe všetkých zhromaždených materiálov, vystúpení uchádzačov, hodnotenia a následného hlasovania. Do výberového konania o tento post bolo doručených dvadsať kompletných prihlášok, pred komisiu sa 4. septembra predstavili traja uchádzači, okrem Rudyho Alexander Dobiáš a Pavel Matoušek.

Vo výberovom konaní na člena predstavenstva BVS pre ekonomický a finančný úsek sa tiež 4. septembra predstavili štyria kandidáti – Viktor Primus, Emerich Šinka, Ladislav Tručka a Denisa Voleková. „Výberová komisia odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Emericha Šinku,“ uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

V ďalšom výberovom konaní na člena predstavenstva DPB pre ekonomický a finančný úsek komisia 5. septembra vypočula piatich uchádzačov – Ivana Bošňáka, Mariána Kolembusa, Michala Koppera, Miroslava Uhrína a Silvestera Zemesa. Spomedzi nich napokon odporučila Bošňáka.

Všetky podrobné informácie o týchto výberových konaniach, vrátane životopisov uchádzačov vypočutých pred komisiou a zápisníc z výberových konaní sú zverejnené na webe hlavného mesta. „Keďže si ctíme zásadu transparentnosti, rozhodli sme sa nad rámec nových pravidiel výberových konaní zverejniť aj mená všetkých prihlásených uchádzačov, s výnimkou tých, ktorí odvolali súhlas so spracovaním osobných údajov,“ poznamenal Bubla.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X