Navrhovaný predaj budov PKO pobúril verejnosť. Aktivisti protestovali už včera

PKO
SITA

Aktivistom sa nepozdáva, že radnica chce predať budovy PKO za jedno euro vlastníkovi pozemkov, spoločnosti Henbury Development. Návrh na predaj síce chce predložiť vedenie mesta na rokovanie mestského zastupiteľstva až dnes, no svoju nespokojnosť prišla do Primaciálneho paláca už včera vyjadriť približne desiatka občianskych aktivistov. Ďalšia skupina aktivistov avizovala protesty na dnes počas rokovania mestského zastupiteľstva.

„PKO je naše, Ivo, si mimo,“ alebo „1 euro pre primátora“ – aj takýmito transparentmi počastovali aktivisti primátora počas bodu rokovania mestského zastupiteľstva venovaného vystúpeniu verejností. Aktivista z iniciatívy Bratislava otvorene Matej Vagač, ktorý je aj poslancom Starého Mesta, primátorovi Ivovi Nesrovnalovi vyčítal, že sľuboval pred voľbami vypracovať koncept dunajskej promenády, no dodnes tak nespravil.

„Kedy ste ho vypracovali? Komu ste ho predložili? Kedy bude vyhlásená urbanisticko-architektonická súťaž,“ pýtal sa Vagač primátora vo svojom príspevku. Vyčítal mu tiež, že predstavené planetárium, ktoré má byť súčasťou investičného projektu spoločnosti Henbury Development, nenahradí PKO. „Vaše tvrdenie, že planetárium s kapacitou približne 140 ľudí má byť náhradou PKO, je smiešne,“ hovorí Vagač, ktorý primátorovi Nesrovnalovi vyčítal aj to, že nerešpektuje verejnú mienku a nedodržuje ani uznesenie, ktoré v minulom volebnom období ako mestský poslanec sám navrhol. Stále totiž platí uznesenie bratislavských mestských poslancov o zachovaní celej budovy PKO.

Aktivisti primátorovi Nesrovnalovi tiež vyčítali, že ich o zámere predať budovy PKO vopred neinformoval. „Za tie roky sa dožadujeme jedného jediného – informujte nás včas o tom, čo sa ide v meste diať a vypočujte si názor verejnosti. Vypočujte si ho tak, aby ste vnímali, o čom hovoríme a čoho sa dožadujeme a potom ho zodpovedne zvážte,“ apelovala na primátora i na poslancov mestského zastupiteľstva aktivistka z iniciatívy Bratislava otvorene Ľubica Trubíniová. Primátor Nesrovnal aktivistom povedal len toľko, že si ich váži, no problém s PKO už roky stojí a je čas sa rozhodnúť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk