Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lavičky nábrežie
zdroj: www.facebook.com
10. júla 2019 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Návštevníci i obyvatelia sa môžu v Bratislave pripojiť na rýchly internet na 13 miestach

Na bezplatný mestský internet na vybraných miestach sa pripojilo za rok fungovania už viac ako 250-tisíc zariadení.

Rýchla WiFi sieť v centre Bratislavy sa v meste nachádza už viac ako jeden rok. Obyvateľom aj návštevníkom je rýchly internet s názvom VisitBratislava k dispozícií v 13 lokalitách a pripojilo sa naň už viac ako 250 tisíc unikátnych zariadení. Mesto prisľúbilo do blízkej budúcnosti ešte väčšie pokrytie mestského WiFi internetu. Užívateľ okrem bezplatného pripojenia na internet získa aj tipy čo vidieť a zažiť v Bratislave, zoznam podujatí či ďalšie informácie o meste.

Našim cieľom je zabezpečiť kvalitnú turistickú infraštruktúru, propagovať turistickú kartu Bratislava Card, podujatia i atraktivity v meste. Vďaka vyše 1,6 milióna pripojení, ktoré sme dosiahli za pomerne krátky čas, sa nám to úspešne darí. Najviac pripojených je v mesiacoch júl až september, teda počas letnej turistickej sezóny,“ uviedla predsedníčka predstavenstva Bratislava Tourist Board A. Melicharová.

Pokrytie je zabezpečené najmä na veľkých námestiach v centre mesta a na nábreží Dunaja. Podľa slov Bratislava Tourist Board je najviac pripojených zariadení na Hviezdoslavovom a Hlavnom námestí, pričom prevládajú mobilné zariadenia v slovenskom a anglickom jazyku. Užívatelia sú najčastejšie z rusky, nemecky a španielsky hovoriacich krajín.

Bratislava Tourist Board a Magistrát však plánuje pokračovať v tejto aktivite aj ďalej. Zamerajú sa pritom na ďalšie miesta so zvýšeným pohybom ľudí, ktoré pokryjú bezplatným WiFi, pričom pribudnúť by mali lokality Námestie SNP, Hurbanovo Námestie, Obchodná ulica, Poštová ulica, Kollárovo námestie, Michalská ulica, Ventúrska ulica, Sedlárska ulica, Jedlíkova ulica. Aktivity Bratislava Tourist Board súvisiace s prevádzkou WiFi siete v centre Bratislavy boli realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X