Návštevníci prvých dostihov sezóny sa môžu tešiť na skoky cez prútené prekážky

Dostihy, kone, derby
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

S teplejším počasím sa začínajú aj sezóny mnohých športov. Jedným z nich sú aj obľúbené dostihy.

Milovníci dostihového športu sa určite potešia informácií, že od začiatku novej sezóny ich delí už len pár dní. V Starom háji sa v nedeľu 8. apríla uskutočnia prvé dostihy tohtoročnej sezóny. Podujatie už tradične začína o 14. hodine. Počas prvého dostihového dňa sa pobeží osem dostihov. Prvých šesť dostihov bude rovinových a posledné dva budú pre divákov atraktívnejšie steeplechase. Ide o dostihy, v ktorých kone s jazdcami skáču cez prútené prekážky. Celková dotácia na dostihový deň je viac ako 18-tisíc eur.

Dostihy, kone, zavodisko
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Okrem nádherných a rýchlych koní sa môžu návštevníci tešiť na bohatý sprievodný program, ako sú tradičná súťaž o najkrajšiu dámu v klobúku, rôzne koncerty a vozenie na koníkoch.

Dostihová sezóna bude tento rok veľmi zaujímavá. Bratislavčanov čaká v Petržalke až 15 dostihových dní. V pláne sú aj najvýznamnejšie a najväčšie podujatia ako jubilejný 40. ročník Turf Gala či 26. Slovenské derby. Pre tých, ktorí chcú ísť na výlet za dostihovým športom mimo Bratislavy, budú aj tri dostihové dni v Topoľčiankach a jeden deň v Šuranoch a v Senici.

Celá dostihová sezóna bude trvať až do 28. októbra. Posledné dostihy s názvom Veľká októbrová cena sa budú konať o 12. hodine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk