Návštevníkov čaká počas víkendu pri Veľkom Draždiaku bohatý program aj zábavná súťaž

Letna vlna fantazie petrzalka.jpg

V pláne je pokračovanie programu Leto pri Draždiaku, súboj plavidiel, aj beachvolejbalový turnaj.

Petržalka pripravila pri Veľkom Draždiaku víkendový program pre verejnosť. Ako informuje mestská časť v tlačovej správe, v piatok 12. augusta o 16.00 bude pokračovať prázdninový program Leto na Draždiaku.

V sobotu 13. augusta od 10.00 sú v pláne animácie pre deti, penová show a tretí ročník podujatia Letná vlna fantázie so sprievodným programom, súbojom plavidiel, či ukážkou záchrany topiaceho sa v podaní vodnej záchrannej služby zo spolku Octopus.

V sobotu 13. augusta sa v spolupráci s Beach Club Draždiak odohrá beachvolejbalový turnaj Draždiak cup 2022. V nedeľu 14. augusta bude od 13.00 pokračovať animačný program pre deti.

Mestská časť počas tohtoročnej letnej sezóny osadila v okolí jazera nový kontajner s toaletami, lavičky a smetné koše, ako aj päť svojpomocne vyrobených prezliekacích kabíniek. „Výroba jednej prezliekacej kabínky z dielne mestskej časti vyšla približne 300 eur,“ konštatuje samospráva.

Ďalším opatrením, ktoré samospráva vykonala v spolupráci s dobrovoľníkmi pre komfort návštevníkov v okolí jazera, je ochrana zelene pred každoročnými nájazdmi bobra. „Tentokrát sa nám podarilo osadiť 50 metrov pletiva a ochrániť tak 17 stromov do výšky jedného metra,“ uzavrela samospráva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk