Návštevníkov jednotlivých zápasov hokejových majstrovstiev sveta v Bratislave čakajú bezpečnostné obmedzenia

Florbal majstrovstva sveta fanusikovia.jpg
Ilustračná foto SITA

Bezpečnostné opatrenia organizátori pripravili okrem zimného štadióna a tréningovej haly aj v okolí hotelov, kde bývajú akreditovaní účastníci, a taktiež vo fanzónach.

Týkajú sa predovšetkým opatrení v okolí zimného štadióna Ondreja Nepelu a vecí, ktoré si diváci môžu so sebou zobrať na štadión. Informovala o tom riaditeľka komunikácie majstrovstiev sveta v hokeji Michaela Grendelová.

Pohyb v okolí štadiónov je voľný s výnimkou bezpečnostnej zóny v bezprostrednej blízkosti oboch arén. Vstup do nej bude cez kontrolu, ktorá zahŕňa vizuálnu kontrolu vstupenky, prechod rámovým detektorom a prípadnú kontrolu hmatom. „Do bezpečnostnej zóny i do hál je povolený vstup s pánskou príručnou taškou, dámskou kabelkou či malým batôžkom. Všetko ostatné, čo sa nedá uložiť pri sedadlách v hľadisku tak, aby to neobťažovalo ďalších návštevníkov, nie je povolené. Rovnako je zakázané aj vnášanie jedál a nápojov. Pri oboch štadiónoch budú zriadené úschovne, v ktorých si môže návštevník odložiť zadarmo nepovolené predmety či veľkú batožinu. Prosíme fanúšikov o trpezlivosť pri vstupných kontrolách,“ povedal bezpečnostný manažér bratislavskej haly Marek Bednárik.

Do bezpečnostnej zóny v bezprostrednom okolí štadióna nie je podľa organizátorov povolené prinášať zakázané predmety, ako napríklad strelné i chladné zbrane, pyrotechniku, akékoľvek jedlo a nápoje, píšťalky, vuvuzely, megafóny, baterky, laserové ukazovadlá a iné. Takisto nie je možné priniesť vlajky na železných alebo drevených tyčiach. Povolené sú len vlajky na plastových tyčiach s maximálnou dĺžkou 1,5 metra. Diváci takisto nemajú povolené fotiť alebo nahrávať si zápasy pre komerčné účely, pretože majiteľmi práv sú televízne spoločnosti a akreditovaní zástupcovia médií.

Zimný štadión otvárajú jeden a pol hodiny pred začiatkom stretnutia. Organizátori upozorňujú fanúšikov, aby prišli na zápasy v dostatočnom predstihu a nezmeškali zápasy pre bezpečnostné kontroly. „Bezpečnosť je pre nás veľmi dôležitá. Problémom chceme predovšetkým predchádzať. Naším cieľom je, aby majstrovstvá sveta boli pre všetkých príjemným sviatkom a oslavou hokeja,“ povedal riaditeľ organizačného výboru majstrovstiev sveta v hokeji Igor Nemeček.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk