Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lake relax lozorno eia 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.enviroportal.sk

Neďaleko Bratislavy by malo vyrásť nové rekreačné stredisko

Vo východnej časti Lozorna v blízkosti vodnej nádrže Lozorno chce investor vybudovať rekreačno-športový komplex Lake Relax Lozorno. Na nevyužívaných pozemkoch, ktoré sú zarastené náletovou zeleňou, by sa mali nachádzať chaty a športové ihriská.

Na pozemkoch s rozlohou 27 022 metrov štvorcových budú stáť samostatne stojace objekty, ktoré budú slúžiť každodenným športovo-relaxačným a oddychovým účelom. V prvom variante sa počíta s 21 rekreačnými murovanými domčekmi. Navrhnutých päť typov rekreačných domov, ktoré sú buď dvojpodlažné, alebo jednopodlažné s ďalším ustúpeným podlažím. Viac ako polovicu celkovej plochy územia má zabrať zeleň a sadové úpravy.

V druhom variante investor navrhuje vybudovať 23 rekreačných domov, čím by sa zredukovala plocha na športovanie. V prvom prípade je navrhnutých 63 parkovacích miest, v druhom ich navrhuje o šesť viac.

Lake relax lozorno eia 4.jpg
www.enviroportal.sk

V komplexe sa majú nachádzať viacúčelové ihriská (pre basketbal, volejbal, hádzanú či futbal) a tenisové kurty. Ako uvádza investor v zámere, „uvedené objekty vrátane športových ihrísk majú vydané právoplatné rozhodnutie o umiestnení stavby zo dňa 2. 11. 2016.“

Športovo-rekreačný areál chce investor vybudovať na danom mieste z dôvodu výhodnej polohy v blízkosti hlavného mesta, blízkemu spojeniu s prírodou a možnosti oddychu a relaxu v blízkosti vodnej nádrže.

Lake relax lozorno eia 2.jpg
www.enviroportal.sk

So stavebnými prácami by sa malo začať tento rok, keď projekt získa potrebné stavebné povolenia. Hotový by mal byť komplex do dvoch rokov od začiatku prác. Predpokladaný rozpočet je 1,8 milióna eur. Viac info TU.

Lake relax lozorno eia 3.jpg
www.enviroportal.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X