Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ranc horny bar2.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk
15. augusta 2017 Správy BratislavaVýstavba a developerské projekty Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk

Neďaleko Bratislavy zriadia ranč so stajňami a biofarmou

Investorská spoločnosť Tomasson plánuje na juhu Žitného ostrova zriadiť jazdeckú školu so stajňami a vlastnou biofarmou. Ranč Horný Bar, ktorý zaberie približne 7,5-hektárový pozemok, sa bude nachádzať asi 40 kilometrov od Bratislavy.

Na pozemku nachádzajúcom sa severne od obce Horný Bar má podľa zámeru, ktorý investor predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie, vyrásť objekt školiaceho centra s ubytovaním v apartmánoch, jazdiareň s reštauráciou, stajne, kruhové jazdiarne, kompostová jama a vodné plochy. Objekty ranča majú byť umiestnené na severozápade pozemku, ubytovanie na juhu a farma na východe. Objekty sú rozmiestnené s ohľadom na možné šírenie pachov.

Ranc horny bar3.jpg
www.enviroportal.sk

Ako sa uvádza v zámere, celá zóna je projektovaná vo vysoko úspornom energetickom štandarde a samotné objekty sú projektované s ekologickou ohľaduplnosťou v relatívne nízkej emisnej stope. Tieto zásady vyplývajú z funkčnej náplne areálu, kde je snaha o bezkonfliktné spolužitie s prírodou prioritou.
Prichádzajúce autá budú môcť parkovať pred areálom, navrhnutých je 50 parkovacích stojísk. Hostia môžu vstúpiť cez recepciu a ubytovaciu časť. Návštevníci jazdiarne a reštaurácie budú vstupovať do areálu cez vrátnicu.

Ranc horny bar.jpg
www.enviroportal.sk

Cez presklenú stenu reštaurácie, ktorá bude spojená s klubovňou, bude z jednej strany výhľad do krytej jazdiarne, z druhej do nádvoria vonkajšej jazdiarne. Na ubytovanie bude slúžiť 19 jednoizbových a štyri dvojizbové apartmány.

Investor plánuje výstavbu navrhovaných objektov ako začiatok vytvorenia uceleného hospodárstva zameraného na ustajnenie koní, ich celoročné jazdenie a drezúru s pridanými funkciami jazdeckej školy, klubu a ubytovacieho zariadenia. Stavebné objekty budú vzájomne aj funkčne prepojené.

Ranc horny bar1.jpg
www.enviroportal.sk

Predpokladané investičné náklady predstavujú štyri milióny eur. Termíny výstavby investor v zámere nespresňuje. Viac info TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X