Nedarí sa vám zamestnať? DPB stále láka na prácu vodiča, najviac si zarobíte v trolejbuse

vodič trolejbusu
Foto: Facebook/ DPB - koláž Bratislavadeň

V ponuke voľných pozícií sú aj práce na vodičov električky, autobusu či vodičov autobusu – manipulantov.

Niektorým ľuďom robí problém nájsť si prácu aj v Bratislave a okolí, kde je najviac ponúk v rámci Slovenska. Ak chcete zmeniť kariéru alebo sa vám nedarí uspieť na žiadnom pracovnom pohovore, vyskúšať môžete prácu vodiča v Dopravnom podniku Bratislava (DPB).

Názory priamo od vodičov

Najlepšie si zarobí vodič alebo vodička trolejbusu, a to až do výšky 1900 eur. Podmiekou na získanie tejto práce sú vodičský preukaz sk. B, vek aspoň 24 rokov, bezúhonnosť a odborná, zdravotná a psychická spôsobilosť.

Vo videu, ktoré zverejnil DPB na sociálnej sieti, uvádzajú samotní vodiči a vodičky trolejbusov svoje skúsenosti so šoférovaním. Pani Ľubica má najradšej voľnosť a pokoj. Pánovi Viktorovi vyhovuje, že môže byť každý deň doma, pretože skoro končí a ide podľa neho o prácu pre rodinné typy.

Pán Peter využíva z benefitov primárne voľný cestovný lístok, zadarmo ho má aj jeho rodina. V rodine pána Michala jazdili ako vodiči starý otec, jeho otec a teraz aj on.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Rad benefitov

Na účet si vodič alebo vodička autobusu vie mesačne pripísať do 1800 eur. Kandidáti musia mať minimálne 21 rokov, vlastniť vodičský preukaz sk. B, mať odbornú, zdravotnú a psychickú spôsobilosť či byť bezúhonným.

Pri práci vodiča električky na plný úväzok dostanú noví zamestnanci mzdu od 6,29 do 6,64 eur hod. na hodinu. Postačí vek aspoň 20 rokov, základné vzdelanie či vodičský preukaz sk. B.

Ak sa vám bude pozdávať pozícia vodič autobusu – manipulant, dokážete si mesačne zarobiť do 1600 eur. Ide o prácu v 12-hodinových pracovných zmenách. Hlavnou náplňou je tankovanie pohonných hmôt či kontrola a dopĺňanie prevádzkových kvapalín.

DPB ponúka rad benefitov, ako napríklad odmenu za odporučenie kamaráta, finančný príspevok na cestovné, preplatenie školení, pomoc s ubytovaním, odmeny pri živoných a pracovných výročiach a i.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk