Nedeľa patrí vo filharmónii dvom koncertom, zaznejú na nich diela popredných skladateľov

Reduta, Slovenská filharmónia
SITA

Slovenská filharmónia pozýva na dva koncerty. V Redute sa najskôr o 16. hodine začne organový recitál popredného maďarského organistu, skladateľa a improvizátora Lászlóa Fassanga. Následne od 18. hodiny pozýva filharmónia na koncert Slovenského komorného orchestra.

Ako ďalej informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, v interpretácii maďarského organistu, ktorý za svoje medzinárodné úspechy získal napríklad v roku 2006 cenu Franza Liszta a v roku 2013 cenu Gramofon Award, si publikum vypočuje diela Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, Johannesa Brahmsa, Bélu Bartóka a ďalších.

So Slovenským komorným orchestrom vystúpia štyria sólisti. Dvaja členovia orchestra, violista Peter Zwiebel a kontrabasista Marian Bujňák, sa predstavia sólovo v skladbe Carla Dittersa von Dittersdorfa Sinfonia concertante pre kontrabas, violu a sláčikový orchester. Trombonisti Albert Hrubovčák a Jakub Zivalík budú sólistami v Koncerte D dur pre dva trombóny a sláčikový orchester Michaela Haydna. Na programe je aj Sláčikové kvarteto č. 2 D dur (verzia pre orchester) Alexandra Borodina.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk