Nedisciplinovaní vodiči zavarili aj všetkým ostatným, dopravní policajti budú vykonávať v Bratislavskom kraji kontroly

Policajná kontrola, obmedzenia, usmerňovanie, diaľnica
Foto: ilustračné, SITA

Nepriaznivá dopravná situácia v Bratislavskom kraji spôsobila potrebu zvýšených kontrol na cestách.

Množstvo dopravných nehôd bolo v krátkom čase spôsobených arogantnými a nedisciplinovanými vodičmi, ktorí za volant sadli opití, či jazdili príliš rýchlo. Dopravné nehody často skončili ťažkými zraneniami a škodami na majetku. Práve z týchto dôvodov sú dopravní policajti v Bratislavskom kraji nútení pristúpiť k mimoriadnym opatreniam, ktorých cieľom bude predísť zbytočným zraneniam a úmrtiam na cestách.

Nepriaznivosť situácie dokazuje aj štatistika vedená bratislavskou políciou. „Za prvý polrok evidujeme v Bratislavskom kraji 878 dopravných nehôd, pri ktorých zbytočne vyhasol život 11 osôb (3 chodci, 3 cyklisti, 2 vodiči motorových vozidiel, 2 motocyklisti, 1 spolujazdec) a 331 osôb sa zranilo (310 ľahko zranených, 21 ťažko zranených),“ informovala policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Polícia bude teda v najbližších dňoch vykonávať kontroly, pri ktorých sa zamerajú predovšetkým na najčastejšie príčiny dopravných nehôd, hlavne na kontrolu spôsobu jazdy, dodržiavania predpísanej rýchlosti a kontrolu alkoholu za volantom. Veľmi častou príčinou vzniku dopravných nehôd je nepozornosť spôsobená manipuláciou s telefónom počas šoférovania. Preto sa polícia zameria aj na vodičov venujúcim sa počas jazdy mobilom, ktoré začínajú byť podľa slov policajnej hovorkyne podobne nebezpečné ako alkohol za volantom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk